Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 lipiec

Powrót legendarnego sponsora. Specjal będzie wspierał Olimpię Elbląg

Powrót legendarnego sponsora. Specjal będzie wspierał Olimpię Elbląg

Przed pierwszym ligowym meczem przy Agrykola 8 Olimpia Elbląg została poważnie wzmocniona. Oficjalnym sponsorem klubu będzie wywodząca się z tego miasta marka Specjal, która wróciła do wspierania zespołu po kilku latach przerwy.

Specjal mocno angażuje się w wspieranie klubów sportowych z północnego regionu Polski. Wiosną nawiązał współpracę z żużlowymi drużynami – MRGARDEN GKM Grudziądz i Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Od nowego sezonu marka będzie wspierała także Olimpię Elbląg, która w poprzednich rozgrywkach należała do czołowych drużyn II ligi, ostatecznie kończąc zmagania na szóstym miejscu.

– Olimpia Elbląg to klub z piękną tradycją, od ponad 74 lat dostarczający mieszkańcom Elbląga niezwykłych sportowych emocji. Łączy nas nie tylko pochodzenie, ale też wspólna historia, bo w przeszłości Specjal wspierał już „Olimpijczyków”. Jesteśmy dumni, że znów możemy razem realizować ambitne cele i z pewnością nie raz zaskoczymy kibiców przygotowując ciekawe aktywacje i akcje promocyjne – mówi Katarzyna Wierzchowska, brand manager marki Specjal w Grupie Żywiec.

Umowa została podpisana na cały sezon 2018/2019. Logo Specjala będzie widoczne na stadionie oraz na koszulkach meczowych zawodników. Na stadionie pojawi się także piwo Specjal w niskoalkoholowym wariancie 3,2 proc. alkoholu, zgodnym z wytycznymi ustawy o imprezach masowych.

– Cieszymy się, że w realizacji naszych celów sportowych będzie wspierała nas marka wywodząca się z Elbląga, będąca jedną z wizytówek naszego regionu. Dzięki zaangażowaniu tak solidnego partnera możemy odważnie myśleć o przyszłości i skupić się na budowie silnej drużyny. Jak pokazały dwa poprzednie sezony, ten zespół stać na wiele i kolejnych rozgrywkach znów powalczymy o wysoką pozycję – mówi Paweł Guminiak z Olimpii Elbląg.