Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 sierpień

Olimpia w pogoni za punktami

Olimpia w pogoni za punktami

Dwie przegrane w dwóch pierwszych meczach zachwiały optymizmem nawet najwierniejszych kibiców Olimpii. Dodatkowo po ostatnim meczu czarę goryczy przelał trener Boros, słusznie zauważając, że praktycznie cała drużyna jest pod formą. Piłka nożna nie lubi jednak stagnacji i szansa na rehabilitację przychodzi szybko. W sobotę (4 sierpnia) Olimpia zagra w Siedlcach z tamtejszą Pogonią.

W dwóch pierwszych meczach w sezonie 16/17 Olimpia zdobyła 2 pkt. W kampanii 17/18 - 3 ‘oczka’. Start w obecnych rozgrywkach jest zatem najgorszym od powrotu na szczebel centralny. - Mam nadzieję, że to był ostatni mecz, w którym nie mogę powiedzieć nic dobrego o swojej drużynie – krytykował grę piłkarzy po meczu z Błękitnymi Stargard Adam Boros. W niewiele lepszych nastrojach są zawodnicy najbliższego rywala Olimpii, Pogoni Siedlce. Na swoim koncie zgromadzili dotychczas punkt, zdobyty na inaugurację po remisie z GKS Bełchatów 0:0. W minionej kolejce Pogoń przegrała 2:0 z Olimpią Grudziądz.

Pogoń, podobnie jak Olimpia, w trwającym okienku transferowym przeszła gruntowną przebudowę składu. Głównym powodem “rewolucji” był spadek z I ligi. Siedlczanie sezon zakończyli na miejscu barażowym, co oznaczało dwumecz z Garbarnią Kraków. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu osiągnęli korzystny remis 1:1. Gorzej było w rewanżu. W Siedlcach Pogoń przegrała 1:2 i spadła do II ligi.  

Latem klub pożegnała trenera Banasika, którego zastąpił Paweł Sikora. Dodatkowo z Pogoni odeszło siedemnastu piłkarzy, w ich miejsce zakontraktowano piętnastu nowych. Sytuacja kadrowa w Siedlcach jest analogiczna do Olimpii, mianowicie Pogoń wciąż poszukuje nowych zawodników przede wszystkim na pozycję środkowego obrońcy, bok pomocy (młodzieżowiec) i napastnika.

Rywalizacja Olimpii z Pogonią ma swoją kartę w historii. W sezonie 1975/76 Olimpia po zwycięstwie w Wojewódzkiej Lidze Okręgowej (przeciwnikiem m.in. Drużno Elbląg i Pomowiec Gronowo) rozpoczęła batalię o II ligę (wówczas zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce). Zwycięzcy ligi okręgowej zostali podzieleni na grupy (6 grup po 4 drużyny). Premiowane awansem była tylko pierwsza lokata. Olimpia wygrała wszystkie mecze w grupie i tym samym awansowała po raz pierwszy w historii do II ligi.

(Olimpia 1976 przed pierwszym historycznym sezonem w II lidze)

Przed zbliżającym się pojedynkiem ciężko wskazać faworyta. Na pewno przewagą Pogoni będzie atut własnego boiska. Żółto-biało-niebiescy zaś z Pogonią nigdy jeszcze nie przegrała. W sześciu bezpośrednich meczach wygrywała pięciokrotnie przy jednym remisie. Znamy jednak obecne problemy Olimpii, głównie w fazie ofensywnej i w konstruowaniu ataku pozycyjnego. - W dalszym ciągu nie potrafimy wykonać dwóch dokładnych podań - mówił na konferencji prasowej po meczu z Błękitnymi Adam Boros.  

- Wszyscy zawodnicy z naszej kadry są do dyspozycji. Do pełni zdrowa wrócili już Bartosz Nowicki i Oskar Rynkowski, którzy przed meczem z Błękitnymi nie byli brani pod uwagę ze względu na choroby. Obaj brali antybiotyki. Są już jednak w pełni zdrowia i dają dodatkowe możliwości przed najbliższym meczem - poinformował Dariusz Kaczmarczyk kierownik Olimpii.

Opcją na obejrzenie meczu jest transmisja w systemie pay-per-view. Wykupując transmisję z podanego linku, wspierasz finansowo Olimpię.

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg w sobotę 4 sierpnia, godz. 17.

Bilans konfrontacji:

6 meczów: 5 zwycięstw, 1 remis
13:3 dla Olimpii 

27.06.1976 r. - Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:0 (Kierno, Szafrański)
11.07.1976 r. - Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:4 (Kierno x4) 
28.09.2012 r. - Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:0 (Kolosov x2)
13.04.2013 r. - Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:0
21.09.2013 r. - Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 1:3 (Ichim, Kopycki, samobój)
30.04.2014 r. - Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2 (Graczyk, Kopycki)