Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 sierpień

REZERWY zremisowały z WIKIELCEM

REZERWY zremisowały z WIKIELCEM

Skazywani na porażkę młodzi piłkarze Olimpii zremisowali 0-0 z pretendentem do awansu

Skazywane na porażkę rezerwy żółto-biało-niebieskich wywiozły z terenu spadkowicza z III ligi ważny punkt. Sukces tym bardziej cenny, że w drugiej połowie Olimpijczycy grali w "dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Dawida Olewnika.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zarówno my, jak i rywale, mieliśmy swoje szanse na strzelenie bramki. Również początek drugiej połowy był dobry w naszym wykonaniu, po jednej z akcji rywali uratował słupek. Nasz plan na mecz zmienił się po czerwonej kartce dla Dawida Olewnika, ale dzięki konsekwentnej grze w obronie, nie dopuściliśmy do straty bramki - mówił po meczu Szymon Waga, trener Olimpii II Elbląg.
 Taki wynik to niewątpliwie sensacja. Dzisiejszy rywal rezerw Olimpii to spadkowicz z III ligi, który nie ukrywa, że chciałby szybko wrócić do wyższej ligi.
 W następnej kolejce Olimpia II gościć będzie w Mrągowie, gdzie sprawdzi formę tamtejszej Mrągowii. Mecz odbędzie się 1 września. Wcześniej, bo już 29 sierpnia w Elblągu "rezerwiści" powalczą z Zatoką Braniewo o awans do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 16.30.
     
     GKS Wikielec - Olimpia II Elbląg 0:0
     
     Olimpia II Elbląg: Szafek - Olewnik, Krasa, Zaleski (89' Bonin), Ziewiec (65' Nestorowicz), Bucio (85' Czubak), Mazurek, Wierzba, Bradtke (57' Kuczyński), Milanowski (55' Kordykiewicz), Kulesz (76' Tomaszewski)
     czerwona kartka: Olewnik.