Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

30 sierpień

OLIMPIJSKI rozkład jazdy

OLIMPIJSKI rozkład jazdy

Od piątku zaczyna się piłkarski maraton z meczami Olimpii w roli głównej. Juniorzy i trampkarze z Ekstraklasy zagrają z rówieśnikami z Warmii Olsztyn. Oczywiście wydarzeniem nr 1 będzie jednak sobotni mecz przy sztucznym oświetleniu drugoligowej Olimpii. Tego samego dnia grają także czwartoligowcy, juniorzy z CLJ, trampkarze oraz młodzicy z lig wojewódzkich. Na deser, w poniedziałek, na ul. Skrzydlatej zagrają najmłodsi chłopcy - rocznik 2007. Zapraszamy na raport Olimpijczyka:

Piątek:

 

B1 Junior Młodszy "Ekstraklasa" - Warmia Olsztyn vs. Olimpia II

termin: 31 sierpnia, godz. 13:00

 

Druga drużyna juniorów młodszych Olimpii zmierzy się z sąsiadem w tabeli. Piąta Olimpia w trzech meczach zgromadziła 3 punkty, tyle samo co szósta Warmia Olsztyn. Przeciwnicy żółto-biało-niebieskich stracili bardzo dużo bramek, aż 11 i tylko Stomil II Olsztyn posiada gorszą defensywę (18 straconych bramek). Drużyna prowadzona przez trenera Obrębskiego zagra jeszcze przed weekendem, w piątek.

 

C1 Trampkarz "Ekstraklasa" - Warmia Olsztyn vs. Olimpia

termin: 31 sierpnia, godz. 15:00

 

Drużyna prowadzona przez trenerów Rafała Starzyńskiego i Bohdana Konarzewskiego to jeden z najlepiej zapowiadających się roczników (2004) w Akademii Olimpii. Potwierdzeniem są obecne wyniki. W trzech ligowych kolejkach Olimpia ma komplet punktów przy bilansie bramkowym 12:3. Warmia jest na przeciwległym biegunie z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem 1:23. Faworytem może być tylko Olimpia.

 

Sobota:         

 

CLJ u-17 - AKS SMS Łódź vs. Olimpia

termin: 1 września, godz. 12:00

 

Obie drużyny zdobyły dotychczas po 4 punkty. Obie remisowały na terenie aktualnego Mistrza Polski w tej kategorii wiekowej - Jagielloni Białystok. Obie zdobyły łącznie po 3 bramki, ale przewagą Olimpii jest brak straconych goli. SMS-owi bramkę potrafiła strzelić “Jaga”.

 

 

I liga wojewódzka C1 Trampkarz Grupa 2 - Olimpia II vs. Huragan Morąg

termin: 1 września, godz. 13:00

 

Rocznik 2005 prowadzony przez Starzyńskiego i Konarzewskiego po trzech meczach zdobył 4 punkty. Ostatnie przekonujące zwycięstwo 9:0 w Ostródzie z Sokołem na pewno pozytywnie wpłynęło na młodych piłkarzy i wydaje się, że są faworytem w najbliższym meczu z Huraganem Morąg, który póki co nie zachwyca i wciąż czeka na pierwsze ligowe punkty.

 

I liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 2 - AP Ostróda vs. Olimpia I

termin: 1 września, godz. 13:00

 

Olimpia I to chłopcy prowadzeni przez Sebastiana Cierlickiego z rocznika 2006. Celem na sezon jest zwycięstwo w lidze i awans do "ekstraklasy". Pierwszy krok ku realizacji zakładanego celu został zrealizowany. W inauguracji sezonu Olimpia I wygrała na boisku Concordii I Elbląg aż 5:0.

 

IV liga - Mrągowia Mrągowo vs. Olimpia II

termin: 1 września, godz. 16:00

 

Piąta ligowa kolejka i aż czwarty mecz wyjazdowy Olimpii II. W ostatniej kolejce młodzi piłkarze trenowani przez Szymona Wagę zremisowali z faworyzowanym GKS-em Wikielec. W środę Olimpia II wygrała po raz pierwszy na seniorskich boiskach, ale w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski (przeciwnikiem Zatoka Braniewo, grając również w IV lidze). Czekamy teraz na ligowe zwycięstwo.

 

II liga - Olimpia vs. GKS Bełchatów

termin: 1 września, godz. 19:45

 

Wydarzenie historyczne, po raz pierwszy na Agrykola “nastanie jasność”. Wyjątkowy anturaż dzięki sztucznemu oświetleniu miejmy nadzieję pomoże Olimpii w zdobyciu 3 punktów. Sytuacja w tabeli dla podopiecznych Borosa jest daleka od ideału, dlatego zwycięstwo jest upragnione niczym woda na pustyni. Nie mamy nic przeciwko na powtórkę z ostatniego meczu z GKS-em na Agrykola. Wówczas Olimpia wygrała po bramce Kamila Wengera strzelonej w doliczonym czasie gry.

 

Poniedziałek:

 

I liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 2 - Olimpia II vs. Polonia Pasłęk

termin: 3 września, godz. 15:00

 

Rocznik 2007 trenowany przez Adama Albertowicz w pierwszym ligowym meczu pokonał na stadionie przy ul. Skrzydlatej AP Ostróda 2:1. W kolejnym meczu ponownie Olimpia II zagra na własnym stadionie, tym razem z Polonią Pasłęk. Mecz ponownie na obiekcie przy ul. Skrzydlatej.