Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

31 sierpień

DWA PEWNE ZWYCIĘSTWA Z WARMIĄ OLSZTYN

DWA PEWNE ZWYCIĘSTWA Z WARMIĄ OLSZTYN

 Wydarzeniem weekendu niewątpliwe jest sobotni (1 września) mecz drugoligowej Olimpii z GKS Bełchatów przy sztucznym oświetleniu, jednak nie zapominamy o młodzieżowych drużynach żółto-biało-niebieskich, które rozgrywają swoje mecze. W piątek (31 sierpnia) trampkarze i juniorzy młodsi z wojewódzkiej Ekstraklasy grali z Warmią Olsztyn.

             W tym sezonie Olimpia gra w dwóch ligach juniorów młodszych. Drużyna prowadzona przez Karola Przybyłę gra w Centalnej Lidze Juniorów u-17, zaś młodzież trenowana przez Władysława Obrębskiego w “Ekstraklasie”, czyli najwyższej lidze wojewódzkiej na Warmii i Mazurach. Dzisiaj grała Olimpia II i wygrała pewnie 4:0 z Warmią w Olsztynie.

            Po meczu juniorów młodszych na boisku pojawili się trampkarze Olimpii, prowadzeni przez Rafała Starzyńskiego i Bohdan Konarzewskiego. Rocznik 2004 warto zapamiętać, bo zapowiada się niezwykle obiecująco. Przed dzisiejszym meczem, Olimpia była liderem z kompletem zwycięstw i pokaźnym bilansem bramkowym 12:3. Żółto-biało-niebiescy w pełni potwierdzili formę wygrywając z Warmią 5:0. Hat-trickiem popisał Mateusz Wiśniewski, po golu dołożyli: Bartek Leszczyński oraz Nikodem Beredyczko.

- Szczerze mówiąc nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Być może na formę moich zawodników wpłynęła bardzo krótka przerwa od ostatniego meczu. W każdym razie Warmia nie chciała grać dzisiaj w piłkę, przez cały mecz ustawili “autobus” i bronili się przez cały mecz. - poinformował trener Rafał Starzyński.

 

Kolejne mecz wspomnianych drużyn:

trampkarze: 8 września, godz. 15:00

Olimpia Elbląg - Jeziorak Iława

ul. Skrzydlata

 

juniorzy młodsi: 8 września, godz. 15:00 Olimpia Elbląg - Jeziorak Iława

ul. Moniuszki