Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 wrzesień

ŁKS zagra w Elblągu

ŁKS zagra w Elblągu

Juniorzy Olimpii z Centralnej Ligi Juniorów u-17 zajmują obecnie czwarte miejsce w ligowej stawce. W sobotę (8 września) podopieczni Karola Przybyły zagrają czwarty mecz w bieżącym sezonie, tym razem z ŁKS-em Łódź na stadionie przy ul. Moniuszki.

CLJ to najwyższe, młodzieżowe rozgrywki w Polsce. Olimpia rywalizuje w jednej lidze z uznanymi markami, np. Legią Warszawa albo ŁKS-em Łódź, z którym zagrają w najbliższej kolejce. Będzie to spotkanie sąsiadów w tabeli. Po trzech kolejkach Olimpia zgromadziła 4 punkty i wyprzedza ŁKS o oczko. W minionej kolejce obie drużyny grały na wyjeździe i w lepszych nastrojach do domu wracał ŁKS, który wygrał 2:0 w Białymstoku z MOSP. Olimpia przegrała z inną łódzką drużyną, z AKS SMS Łódź 1:0.

- Zabrakło przede wszystkim dwóch równych części meczu - powiedział po meczu trener Olimpii, Karol Przybyła. Żółto-biało-niebiescy przepracowali tygodniowy mikrocykl pod kątem najbliższego rywala i chcą odnieść zwycięstwo, które pozwoli rozgościć się z większą pewnością ligowej czołówce. Mecz z ŁKS-em będzie drugim na własnym stadionie. Pierwszy mecz w CLJ przy ul. Moniuszki to pewne zwycięstwo z MOSP Białystok 3:0.

Centralna Liga Juniorów U-17 podzielona jest na cztery makroregiony. Olimpia mierzy się w grupie A z zespołami z okręgów: łódzkiego, mazowieckiego, i podlaskiego. Tak się ułożył terminarz CLJ u-17, że po dwumeczu z drużynami z Białegostoku, nadeszły dwa mecze z łódzkimi klubami. Najpierw remis z Jagiellonią w Białymstoku, następnie wygrana z MOSP Białystok w Elblągu, ostatnio przegrana z AKS SMS Łódź. W sobotę mecz z ŁKS-em.

 

Olimpia Elbląg - ŁKS Łódź w sobotę, 8 września, godz. 13. - stadion ul. Moniuszki