Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 wrzesień

WALKA o 3 punkty !!!

WALKA o 3 punkty !!!

Na zakończenie tygodnia kibice piłki nożnej będą mieli okazję obejrzeć mecz na stadionie miejskim przy ul. Agrykola 8. Na boisku wybiegnie druga drużyna Olimpii Elbląg, która zmierzy się z Unią Susz.

             Niestety, młodzi podopieczni trenera Szymona Wagi w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Mrągowią Mrągowo i był to zimny prysznic po pucharowym zwycięstwie z Zatoką Braniewo. Olimpia II wciąż czeka na pierwszy ligowy komplet punktów i wydaje się, że niedzielna kolejka będzie idealnym momentem na realizację planu. Do Elbląga przyjedzie Unia Susz, drużyna która na koncie posiada jeden punkt.

            Hurraoptymizm i dopisywanie “oczek” przed meczem oczywiście nie ma miejsca w szeregach żółto-biało-niebieskich. Sytuacja Olimpii II jest niewiele lepsza od przeciwników. Podopieczni Szymona Wagi zgromadzili dotychczas dwa punkty, ale nie zapominajmy, że drużyna jest złożona z juniorów rocznika 2000 oraz 2001. Swoje minuty otrzymują także zawodnicy, którzy w danej kolejce nie zagrali w drugoligowej drużynie, ale taki przypadek wystąpił dotychczas tylko raz. W meczu z Concordią Elbląg wystąpili Anton Kolosov i Michał Ressel.

            Lato w Unii Susz było niezwykle burzliwe. Z drużyną pożegnało się 14. zawodników, przyszło zaś 10. nowych. Działo się także w gabinetach klubowych. Zmiana nastąpiła na szczycie Zarządu. Prezesa Bączka zastąpił Rafał Masny, który przed sezonem stwierdził - Według mnie faworytem do awansu jest na pewno Unia Susz, również Jeziorak Iława i GKS Wikielec. Te trzy drużyny będą miały najwięcej do powiedzenia (za Skarbem Kibica IV ligi).

Z wymienionych drużyn, po 5. ligowych kolejkach, najlepiej prezentuje się GKS Wikielec, obecnie 6. drużyna IV ligi. Olimpia II z GKS-em już grała i zremisowała w Wikielcu 0:0. Niedługo GKS przyjedzie do Elbląga, ale w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz odbędzie się w środę, 12 września, także na Agrykola 8. Jednak póki co, zapraszamy do wspierania Olimpii II w niedzielnym meczu ligowym.

 

            Olimpia II Elbląg - Unia Susz w niedzielę, 9 września, godz. 16.