Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 wrzesień

ZATOKA ponownie na A8 z REZERWAMI

ZATOKA ponownie na A8 z REZERWAMI

W środę 29 sierpnia Olimpia II Elbląg zagrała drugi mecz w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski. Młodzi piłkarze elbląskiej drużyny zmierzyli się na Agrykola 8 z Zatoką Braniewo. Czas na kolejne spotkanie z tym przeciwnikiem, tym razem o ligowe punkty.

Mecz z Zatoką w ramach WPP zakończył się zwycięstwem Olimpii II 3:0. Niestety przygoda z wojewódzkim pucharem podopieczni trenera Wagi zakończyli w minioną środę. Do Elbląga przyjechał GKS Wikielec i po bramce Remigiusza Sobocińskiego wygrali 1:0 i awansowali do dalszej fazy turnieju.

W najbliższą niedzielę (16 września) druga drużyna Olimpii zagra trzeci raz z rzędu na własnym boisku. Wspomnieliśmy o środowym meczu, niestety przegranym, ale zdecydowanie lepiej było w niedzielę 9 września. Olimpia II wygrała wówczas po raz pierwszy na czwartoligowych boiskach, pokonując Unię Susz 3:1. Siódmego dnia obecnego tygodnia mecz 7. kolejki.

Zatoka Braniewo jest znana elbląskiej publiczności. Zielono-biało-czerwonych reprezentuje były zawodnik Olimpii - Kamil Graczyk, w składzie są też zawodnicy, którzy występowali w wielu turniejach i ligach organizowanych w naszym mieście. Z rozgrywek halowych pamięta się Rafała Jakimczuka oraz Łukasza Wolaka. Elbląscy kibice piłki nożnej zapewne kojarzą również Bogdana Wieliczko. 37-letni zawodnik przed laty reprezentował m.in. Wałszę Pieniężno czy Błękitnich Orneta. Znany z “dobrze ułożonej stopy” i świetnie wykonywanych rzutów wolnych.

W minionej kolejce Zatoka musiała uznać wyższość Tęczy Biskupiec przegrywając na wyjeździe 3:0. Jednak w ligowej tabeli lepsze miejsce zajmuje drużyna z Braniewa, która z 7. punktami zajmuje 10. miejsce. Olimpia po 6. kolejkach zgromadziła 5 punktów i póki co zajmuje miejsce 13.

 

Spotkanie Olimpii II Elbląg z MKS Zatoką Braniewo w niedzielę 16 września, godz. 16.00 na Stadionie Miejskim ul. Agrykola 8.