Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

14 wrzesień

CLJ: W stolicy ze szkółką BARCELONY

CLJ: W stolicy ze szkółką BARCELONY

W sobotę (8 września) podopieczni Karola Przybyły zagrają piąty mecz w bieżącym sezonie, tym razem z Escolą Varsovią w Warszawie.

CLJ to najwyższe, młodzieżowe rozgrywki w Polsce. Olimpia rywalizuje w jednej lidze z uznanymi markami, np. Legią Warszawa albo ŁKS-em Łódź, z którym zagrali w ostatniej kolejce i niestety przegrali po straconej bramce w 79 minucie (w CLJ u-17 mecz trwa 80 minut). Z przebiegu spotkania Olimpia na pewno nie zasługiwała na przegraną. Podopieczni Karola Przybyły częściej zagrażali bramce ŁKS-u i wykazywali się większą kulturą gry. Piłka nożna to jednak gra błędów i na własnej skórze przekonali się o tym juniorzy Olimpii, którzy po gabiostwie w kryciu przy stałym fragmencie gry, stracili bramkę.

Futbol jednak nie lubi stagnacji i już w sobotę (15 września) Olimpia będzie miała okazję na rehabilitację. Zagra jednak na terenie zespołu wymienionego w gronie faworytów ligi. - Poza warszawskimi faworytami, czyli Legią i Escolą Varsovia poziom jest wyrównany, każdy może wygrać z każdym - powiedział trener Przybyła przed meczem z SMS-em Łódź, który w ostatniej kolejce rozbił w pył Varsovię, wygrywając aż 5:0. Zatem wynik pozostaje drogą otwartą, tym bardziej że Olimpia z SMS-em przegrała równie pechowo, co ostatnio z ŁKS-em, 1:0. Mecz meczowi nierówny, zatem daleko idących wniosków z suchych wyników nie wyciągajmy.

Spoglądając na sytuację w tabeli, faworytem spotkania wydaje się Varsovia, która zgromadziła dotychczas 9 punktów i zajmuje 3. miejsce, Olimpia z 4. oczkami jest na 5. pozycji. Formę zweryfikuje oczywiście boisko.

 

Escola Varsovia Warszawa - Olimpia Elbląg w sobotę, 15 września, o godz. 12.00

 

Przypominamy, że Centralna Liga Juniorów U-17 podzielona jest na cztery makroregiony. Olimpia mierzy się w grupie A z zespołami z okręgów: łódzkiego, mazowieckiego, i podlaskiego.