Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

20 wrzesień

Olimpijski weekend - rozkład meczów

Olimpijski weekend - rozkład meczów

 W naszym raporcie przedstawiamy zestawienie meczowe Olimpii od Orlika do drugoligowych seniorów. I właśnie drużyna seniorska jak zawsze najbardziej magnetyzuje elbląskich kibiców. W sobotę “przy światełkach” zagramy z Rozwojem Katowice. Tego samego dnia grają także młodzicy oraz trampkarze. Sprawdź jakie roczniki wystąpią w niedzielę i poniedziałek.

Zapraszamy na raport Olimpijczyka:

sobota:

I liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 2 - Olimpia I vs. Polonia Pasłęk

termin: 22 września, godz. 11:00

 

W minionej kolejce Olimpia I zagrała z... Olimpią II. Wygrała "jedynka" i tym samy, z dorobkiem 6 punktów, zajmuje 2. miejsce w tabeli, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej niż lider AP Ostróda. W sobotę podopieczni trenera Cierlickiego zagrają z Polonią Pasłęk. Mecz na stadionie przy ul. Skrzydlatej

 

I liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 2 - Stomil II Olsztyn - Olimpia II

termin: 22 września, godz. 11:00

 

Olimpia II to drużyna składająca się z chłopców z rocznika 2007, czyli o rok młodsi niż przeciwnicy. Drużynę prowadzi Adama Albertowicza. Olimpia II na swoim koncie ma 3 punkty po wygranej w pierwszej kolejce z obecnym liderem AP Ostróda. To tylko potwierdza tezę, że piłka jest nieprzewidywalna i mecz meczowi nierówny. Najbliższym przeciwnikiem Olimpii II będzie druga drużyna Stomilu z Olsztyna.

 

 

C1 Trampkarz "Ekstraklasa" - Czarni Olecko vs Olimpia I

termin: 22 września, godz. 12:00

 

Ostatnio przytrafiła się pierwsza porażka w lidze. Olimpia przegrała u siebie ze Stomilem Olsztyn. Przykre, ale to już historia. Podopieczni Starzyńskiego i Konarzewskiego to jednak lider tej ligi. W 6 meczach wygrał pięciokrotnie. W najbliższej kolejce żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Czarnymi Olecko. Mecz na wyjeździe, jednak faworytem niewątpliwe będzie Olimpia.

 

I liga wojewódzka C1 Trampkarz Grupa 2 - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie vs. Olimpia II termin: 22 września, godz. 13:00

 

Druga drużyna trampkarzy Olimpii w 6 meczach zgromadziła 11 punktów. Ostatnio pewnie pokonała Motor Lubawa 4:0. W najbliższej kolejce Olimpia II zagra z Drwęcą w Nowym Mieście Lubawskim, która w 6. meczach zgromadziła 7 punktów.

 

IV liga - Granica Kętrzyn vs. Olimpia II

termin: 22 września, godz. 16:30

 

Dwie ligowe wygrane z rzędu od razu ma odzwierciedlenie w tabeli. Olimpia II zajmuje już 10 miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce zmierzy się z Granicą Kętrzyn - obecnie 10. drużyna w czwartoligowym zestawieniu. Dwa wspomniane zwycięstwa podopieczni Wagi odnieśli w Elblągu. Czy Kętrzynie wygrają po raz pierwszy poza domem?

 

 

II liga - Olimpia Elbląg vs. Rozwój Katowice

termin: 22 września, godz. 19:45

“Ligi latarnia” kontra przedostatnia siła II ligi. Mecz na szczycie… gdy odwrócimy tabelę. Tak źle nie było od lat. W tym spotkaniu Olimpia musi wygrać, żeby nie stracić dystansu do bezpiecznych pozycji. Wszystkie analizy i przypuszczenia schodzą na boczny tor. Liczy się jedno: zwycięstwo!

 

niedziela:

CLJ u-17 - Olimpia vs. Polonia Warszawa

termin: 23 września, godz. 15:00

 

Kolejna marka na piłkarskie mapie Polski przyjedzie do Elbląga. Tak właśnie wygląda Centralna Liga Juniorów u-17, najwyższe rozgrywki juniorskie w Polsce. W ligowej tabeli Polonia jest przed Olimpią. Zajmuje 4 miejsce z 6 punktami i wyprzedza siódmą Olimpię o 2 punkty. Żółto-biało-niebiescy ostatnie 3 mecze niestety przegrali, czas na przełamanie i wyjście ze strefy spadkowej. Mecz na stadionie przy ul. Moniuszki

 

B1 Junior Młodszy "Ekstraklasa" - Stomil II Olsztyn vs. Olimpia II

termin: 23 września, godz. 16:00

 

Druga drużyna juniorów Olimpii w kategorii wiekowej u-17 w ostatniej kolejce pokonała Stomil Olsztyn. Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy. W najbliższą niedzielę ponownie zmierzą się ze Stomilem, ale tym razem drugim zespołem. Teoretycznie, po zwycięstwie z pierwszym zespołem, Olimpia powinna wygrać, ale wszystko zwetyfikuje boisko.

 

Orlik - Olimpia 2009 i 2008

termin: 23 września, od godz. 11:00

Drużyny zgłoszone w tej kategorii wiekowej zostały podzielone na 6 grup po 6 drużyn (jedna grupa 5 zespołowa). Olimpia 2009 wystawiła dwa zespoły, tak samo jak Olimpia 2008. Ich przeciwnikami będą dwie drużyny Concordii Elbląg. Mecze trwają po 16 minut (1 x 16 minut). Chłopcy rywalizować będą na boiskach o wymiarach 50-60m x 26-30m. Trenerami Olimpii 2009 są Maciej Rogowski i Tomasz Gapski, Olimpię 2008 trenują Michał Ratajczak oraz Fabian Uścinowicz. Najbliższy turniej zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Skrzydlatej.

 

 

poniedziałek

F1 Żak "Żak Grupa 1" i “Żak Grupa 3”termin: 24 września, od godz. 17:00

Olimpia Elbląg w tych liga występuje trzema drużynami. Olimpia I i II rywalizuje w lidze "Żak Grupa 1" i jej przeciwnikami są dwie drużyny Concordii, Olimpia III gra w lidze "Żak Grupa 3" i rywalizuje z Pomowcem Gronowo Elbląskie, ESP Elbląg oraz APM EL-Futbol Elbląg.