Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

21 wrzesień

JAK NIE TERAZ TO KIEDY?

JAK NIE TERAZ TO KIEDY?

Mecz o sześć punktów, o zbliżenie się do bezpiecznych pozycji w tabeli, o opuszczenie ostatniej lokaty w II lidze, o przełamanie. Spotkanie, które ma natchnąć w wiarę zawodników i kibiców Olimpii. Mecz, który ma potwierdzić niezłą dyspozycję drużyny w postaci kompletu punktów. W sobotę pojedynek Olimpii Elbląg z Rozwojem Katowice.

Przed nami dopiero 11. kolejka, ale sytuacja w Elblągu jest po prostu zła. “Ligi latarnia” to stwierdzenie dobrze znane przy Agrykola 8, ale nikt nie chce wracać do sezonu kiedy z hukiem spadliśmy z zaplecza Ekstraklasy. Obecna kampania ligowa wkracza dopiero w ⅓ fazę rozgrywek, zatem możliwości na poprawę sytuacji będzie jeszcze wiele. Jednak na co i na jakich przeciwników czekać? Ostatnia Olimpia zagra z przedostatnim Rozwojem Katowice.

- Zdajemy sobie sprawę w jakiej sytuacji się znajdujemy i w najbliższej kolejce chcemy wygrać. W ostatnich czterech meczach prezentowaliśmy się na poziomie dużo lepszym niż na początku sezonu. Stwarzamy sytuacje bramkowe, gramy lepiej, tylko punktów brakuje - poinformował Michał Ressel, pomocnik Olimpii, który pod nieobecność Tomasza Lewandowskiego pełni funkcję kapitana..

“Lewy” w sobotę ponownie nie zagra. Wydłuża się jego powrót i mecz z Rozwojem będzie trzecim z rzędu, w którym uraz nie pozwolił wystąpić. - Zdiagnozowano u mnie naciągnięcie oraz zapalenie rozcięgna podeszwowego lewej stopy. - powiedział Tomasz Lewandowski, dodając: - Urazu nabawiłem się w końcowych minutach z Ruchem Chorzów i póki co nie trenują z drużyną, ćwiczę indywidualnie na siłowni. W poniedziałek byłem u lekarza w Gdańsku i dostałem kolejny zastrzyk, po którym pod koniec tygodnia być może zacznę truchtać, ale pewności nie ma.

Z Rozwojem Katowice nie zagra także Krzysztof Pilarz, który jest już po zabiegu kolana i zaczyna okres rekonwalescencji. Powrót Pilarza do bramki Olimpii w bieżącym roku jest jednak znikomy.

Olimpia do meczu z Rozwojem przystąpi po czterech przegranych z rzędu. Jednak we wszystkich tych spotkaniach podopieczni Borosa prezentowali się przyzwoicie. - W ostatnim meczu w Łęcznej, graliśmy najlepszą pierwszą połowę w tym sezonie. Do straconej bramki czuliśmy z boiska, że już za chwilę strzelimy i mecz ułoży się po naszej myśli. Późniejszy scenariusz wszyscy znamy - powiedział Michał Ressel, stwierdzając dodatkowo: - Gramy lepiej, zgrywamy się, nowi zawodnicy poznają naszą koncepcję i taktykę. Nasza obecna pozycja w tabeli jest chwilowa i nieadekwatna do możliwości.

W mikrocyklu treningowym przed meczem z Rozwojem, Olimpia zagrała mecz sparingowy ze swoimi rezerwami. Drugoligowa drużyna wygrała 7:0. - Przede wszystkim chcieliśmy poprawić skuteczność i to się udało. Chcemy dobrą postawę z treningów przełożyć na ligę - powiedział po sparingu drugi trener Olimpii Tomasz Wiercioch. W meczu dwóch Olimpii oglądaliśmy testowanego brazylijczyka Eduardo da Conceição Maciel. - Ewentualny transfer Eduardo wzmocni linię pomocy. Ostatnio testowany jest na pozycji 6 i 8, W meczu z rezerwami graliśmy wspólnie w drugiej linii. - dodał Michał Ressel.

Trwający tydzień przyniósł także zmiany w pokojach biurowych Olimpii Elbląg. Nowym pracownikiem został Tomasz Flakowski obejmując stanowisko managera klubu, którego obowiązkami - wg. ogłoszenia na fan pagu Olimpii z dnia 14 sierpnia - jest marketing, poszukiwanie sponsorów oraz kontakt z mediami lokalnymi oraz prowadzenie społecznościowej gałęzi Klubu. Pierwsze efekty widoczne były dzięki instastory z wizyty piłkarzy Olimpii w jednym elbląskich przedszkoli.

O Flakowskim czytamy: - Gość z wielowymiarową pasją do futbolu. Specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym, a jego największą pasją jest zarządzanie w sporcie i CSR klubów sportowych (małych i dużych). Na boisku ofensywna "ósemka", poza nim całą uwagę skupia na śledzeniu rozwoju polskich i światowych talentów oraz efektownych akcji na linii klub/sponsor/zawodnik - kibic. Może właśnie dlatego, gdy już wyjdzie z biura, najczęściej spotkamy go na najgłośniejszych trybunach Ekstraklasy. (za mlodziezowyfutbol.pl)

Wracając jednak do sobotniego meczu z Rozwojem Katowice wiadomo, że zagrają najsłabsze drużyny w II lidze. Obie zgromadziły dotychczas po 6 punktów i tylko lepszym bilansem bramkowym Rozwój jest nad Olimpią. Po raz ostatni obie drużyny zmierzyły się 2 czerwca bieżącego roku, gdzie wygrała Olimpia 1:0 po bramce Radosława Stępnia. Było to jedno z dwóch dotychczasowych zwycięstw na A8 w roku 2018! Statystyka jest równie negatywna jak obecna sytuacja w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najgorsza passa w końcu musi zostać przerwana. W sobotę czas na przełamanie.

 

Olimpia Elbląg - Rozwój Katowice w sobotę 22 września, godz. 19:45.

 

Bilans konfrontacji:4 mecze: 2 zwycięstwa Olimpii, remis, zwycięstwo Rozwoju bramki: 3:2 dla Olimpii.

02.06.2018 r. Olimpia Elbląg - Rozwój Katowice 1:0 (Stępień

11.11.2017 r. Rozwój Katowice - Olimpia Elbląg 1:2 (2x Szmydt)

17.05.2017 r. Rozwój Katowice - Olimpia Elbląg 1:0

22.10.2016 r. Olimpia Elbląg - Rozwój Katowice 0:0