Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

24 wrzesień

ADAM BOROS NIE JEST JUŻ TRENEREM OLIMPII

ADAM BOROS NIE JEST JUŻ TRENEREM OLIMPII

Trener Adam Boros przestał pełnić funkcję szkoleniowca Olimpii Elbląg. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

- Trener Adam Boros nie będzie już trenerem Olimpii – poinformował prezes Paweł Guminiak, na zwołanej w dniu dzisiejszym konferencji prasowej. - Do czasu znalezienia nowego szkoleniowca Olimpię poprowadzą trenerzy Tomasz Wiercioch i Dariusz Kaczmarczyk.

- Wspólnie z trenerem Adamem Borosem podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu kontraktu trenerskiego za porozumieniem stron, ze względu na brak możliwości wykrzesania więcej z tej drużyny i brak skuteczności – powiedział prezes Guminiak.

- Podjąłem tę decyzję dla dobra zespołu. Mamy tę świadomość, że gra wygląda coraz lepiej. Natomiast matematyka jest nieubłagana i to co jest najistotniejsze, nie jest na takim poziomie, jakbyśmy tego oczekiwali. Mamy za mało punktów, miejsce w tabeli jest niezadowalające, w związku z tym podjąłem taką, a nie inną decyzję. Jestem przekonany, że ten zespół będzie grał. Chciałbym, żeby zdobywał punkty jak najszybciej. - tłumaczył A.Boros.

- Pragnę podziękować Adamowi za te wszystkie lata, wspólne wzloty i upadki. Nie jest to łatwa sytuacja, ale tak jak powiedział trener - najważniejszy jest zespół, a ten potrzebuje impulsu. (...) Jeżeli chodzi o nazwisko nowego szkoleniowca, zapewne wszyscy zdają sobie sprawę, że sytuacja była dynamiczna, jeszcze w sobotę wieczorem graliśmy mecz, a dziś w ciągu dnia wspólnie z trenerem usiedliśmy, porozmawialiśmy i podjęliśmy taką, a nie inną decyzję, decyzję, która do najłatwiejszych zresztą nie należy. Dlatego też, od razu rozpoczęliśmy poszukiwania nowego trenera, w Polsce z tą licencją, która jest wymagana przez przepisy, czyli UEFA PRO jest ich 205, a część z nich jest przecież związana kontraktami z obecnymi klubami. Jednakże, muszę powiedzieć, że rozmowy trwają i mam nadzieję, że w krótkim czasie wszystko będzie już jasne. - podsumował prezes Olimpii.