Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 październik

OLIMPIJSKI rozkład jazdy

OLIMPIJSKI rozkład jazdy


Oczy kibiców przede wszystkim skierowane będą na niedzielne spotkanie drugoligowej Olimpii w Wejherowie. Olimpia II zagra w sobotę w Elblągu, CLJ u-17 w niedzielę na wyjeździe w Białymstoku. Sprawdź kiedy grają inne drużyny Olimpii od żaka do seniora.

Zapraszamy na raport Olimpijczyka:

 

SOBOTA

I liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 2 - AS Stomil II Olsztyn vs. Olimpia I

termin: 13 października, godz. 11:00

 

Lider z Elbląga zmierzy się ze Stomilem II, który obecnie zajmuje 4 miejsce w tabeli. Olimpia ostatnio pewnie pokonała AP Ostróda 5:0. Stomil II zremisował w Elblągu z Concordią 2:2. Faworytem będzie Olimpia I, która oprócz prowadzenia w lidze może się pochwalić najlepszą ofensywą - 29 bramek, i defensywą - 5 straconych. Mecz w sobotę w bocznym boisku Stomilu Olsztyn.

 

I liga wojewódzka C1 Trampkarz Grupa 2 - Olimpia II vs Sokół Ostróda

termin: 13 października, godz. 11:00

 

Olimpia II w ostatniej kolejce przegrała 3:0 w Iławie z Jeziorakiem. W najbliższą sobotę zmierzy się na własnym stadionie z Sokołem Ostróda, który dotychczas nie zachwyca i ma na swoim koncie tylko 4 punkty. Olimpia zdobyła 11 oczek i zajmuje 5 miejsce w tabeli. Mecz w sobotę o godz. 11. na stadionie przy ul. Skrzydlatej.

 

B1 Junior Młodszy "Ekstraklasa" - Naki Olsztyn vs. Olimpia II

termin: 13 października, godz. 12:00

 

Druga drużyna juniorów Olimpii w kategorii wiekowej u-17 ostatnio pewnie pokonała GZPN Omulew Wielbark 4:0. W nadchodzącej kolejce na podopiecznych Obrębskiego czeka zdecydowanie trudniejszy przeciwnik. Olimpia II zagra w Olsztynie z absolutnym liderem rozgrywek - Naki Olsztyn. Po 9 kolejkach lider ma 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis). Obie drużyny już ze sobą grały, w 3 kolejce Olimpia na własnym stadionie przegrała z Naki 0:2. O niespodziankę będzie ciężko, ale wszystko w nogach zawodników Olimpii.

 

I liga wojewódzka D1 Młodzik Grupa 2 - Olimpia II vs. Concordia Elbląg

termin: 13 października, godz. 13:00

 

Olimpia II to drużyna składająca się z chłopców z rocznika 2007, czyli o rok młodsi niż przeciwnicy. Drużynę prowadzi Adama Albertowicza. Żółto-biało-niebiescy w sobotnie popołudnie zmierzą się w derbach Elbląga z Concordią. Mecz na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Faworytem jest niewątpliwie Conca, wicelider rozgrywek, drużyna która w pierwszym meczu z Olimpią II wygrała 2:0.

 

C1 Trampkarz "Ekstraklasa" - Naki Olsztyn vs Olimpia

termin: 13 października, godz. 13:45

 

Niestety ostatni remis Olimpii w meczu z GKS Wikielec i pewne zwycięstwo Naki Olsztyn oznacza, że liderem jest obecnie drużyna z Olsztyna. Oba zespoły jednak zmierzą się ze sobą w najbliższej kolejce, gospodarzem będzie Naki. Ten mecz może wiele podpowiedzieć w kwestii mistrzostwa. Ewentualna przegrana Olimpii oznaczać będzie zwiększenie straty do 5 punktów, dzięki wygranej żółto-biało-niebiescy wrócą na fotel lidera. W 3 kolejce obie drużyny zagrały ze sobą po raz pierwszy w tym sezonie. Na stadionie przy ul. Skrzydlatej wygrała Olimpia 4:2. Liczymy na powtórkę.

 

IV liga - Olimpia II vs. Czarni Olecko

termin: 13 października, godz. 15:30

 

Faworytem spotkania jest Olimpia II, która zgromadziła więcej punktów i zajmuje wyższą pozycję w tabeli. Po 10 kolejkach żółto-biało-niebiescy zdobyli 11 oczek i są na 11 lokacie wyprzedzając Czarnych Olecko o 5 pkt. Spotkanie będzie bezpośrednim starciem drużyn stawiających na młodzież. Olimpia II to lider klasyfikacji PJS, Czarni plasują się na 3 pozycji. Mecz na Stadionie Miejskim przy Agrykoli zatem zapraszamy do obejrzenia rezerw żółto-biało-niebieskich, tym bardziej że wstęp jest darmowy.

 

 

NIEDZIELA

Orlik - Olimpia

termin: 14 października, od godz. 10:00

 

Regionalne turnieje półfinałowe odbędą się w niedzielę 14 października w godz. 10:00 – 13:00. Równolegle rozgrywanych jest 13 regionalnych turniejów finałowych. Gospodarze wybierani są spośród zgłoszeń klubów chętnych do organizacji turnieju. W każdym turnieju bierze udział po 6 drużyn. Gospodarz turnieju musi zapewnić przynajmniej 2 boiska o wymiarach 50-60m x 26-30m do równoległego rozgrywania meczów (mile widziane 3 boiska), opiekę medyczną oraz sędziów związkowych. Turniej rozgrywa się systemem każdy z każdym. Mecze trwają po 16 minut (1 x 16 minut). Drużyny, które zajmą miejsca 1-4 w każdym z turniejów półfinałowych zagrają w regionalnym turnieju finałowym rozgrywek niebieskich, a drużyny z miejsc 5-6 zakończą udział w jesiennych rozgrywkach na tym etapie i wiosną ponownie zagrają w rozgrywkach niebieskich.

Regionalny turniej półfinałowy 1

1. AP Progres Lidzbark Warmiński– gospodarz turnieju

2. SI Warmia I Braniewo

3. MKS Zatoka Braniewo

4. KS Syrena Młynary

5. ZKS Olimpia IV Elbląg

6. ZKS Olimpia III Elbląg

 

CLJ U-17 - MOSP Białystok vs. Olimpia

termin: 14 października, godz. 12:00

 

MOSP to w teorii łakomy kąsek. Po 8 kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów. Strzelil najmniej goli - ledwie 3, stracili najwięcej - aż 28. Olimpia ostatnio pewnie pokonała Jagiellonię 3:0 i od zwycięstwa zaczęli rewanże w rundzie jesiennej CLJ. Czas na drugie spotkanie z MOSP. W Elblągu wygrała Olimpia, także 3:0. Tym razem mecz w Białymstoku

 

II liga - Olimpia vs. Gryf Wejherowo

termin: 14 października, godz. 14:00

 

Efekt “nowej miotły” czyli zatrudnienie nowego trenera znowu ma potwierdzenie. Tym razem kibice Olimpii przekonują się, że czasami zmiany mogą oznaczać pozytywny impuls. Trener Adam Nocoń prowadził Olimpię w dwóch ostatnich meczach i sytuacja punktowa się poprawiła. W dwóch meczach, cztery punkty. Jednak marząc o pozostaniu w II lidze należy punktować z większą intensywnością. W 14 kolejce Olimpia zagra z Gryfem w Wejherowie. Ostatni mecz w województwie pomorskim zakończył się zwycięstwem Olimpii. Żółto-biało-niebiescy na 3 pkt poza domem czekają od 8 kwietnia, Gryf zaś dwa ostatnie domowe mecze przegrał. Niedzielne spotkanie o godz. 14.

 

 

PONIEDZIAŁEK

F1 Żak "Żak Grupa 1" i “Żak Grupa 3”

termin: 15 października, od godz. 17:00

Regionalne turnieje zielone i niebieskie odbędą się w poniedziałek 15 października w godz. 17:00 – 19:30. Równolegle rozgrywanych jest ok. 15 turniejów regionalnych zielonych i ok. 15 turniejów regionalnych niebieskich. Gospodarze wybierani są spośród zgłoszeń klubów chętnych do organizacji turnieju. W każdym turnieju biorą udział po 4 drużyny. Gospodarz turnieju musi zapewnić przynajmniej jedno boisko o wymiarach 40-46m x 26-30m (mile widziane 2 boiska do równoległego rozgrywania meczów), opiekę medyczną oraz sędziów klubowych. Turniej rozgrywa się systemem każdy z każdym. Mecze trwają po 20 minut (2 x 10 minut). W przypadku złej pogody dopuszcza się rozegranie turniejów na hali.
Olimpia I i Olimpia II zagrają w turnieju “zielonym” w Braniewie, Olimpia III w turnieju “niebieskim” w Elblągu.