Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

22 październik

BEZBRAMKOWY REMIS Z RYBNIKIEM

BEZBRAMKOWY REMIS Z RYBNIKIEM

W sobotni wieczór Olimpia Elbląg podejmowała na własnym boisku ROW 1964 Rybnik. Ewentualna wygrana dawała szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej, lecz goście postawili ciężkie warunki i mecz zakończył się remisem.

20.10.2018 r. miał być dniem, w którym odniesiemy trzecie z rzędu zwycięstwo i powiększymy swój dorobek punktowy. Drużyna zmotywowana nadarzającą się okazją przez cały tydzień ciężko pracowała nad wariantami, które przygotował dla niej sztab szkoleniowy. 

Szansy na wydostanie się ze strefy spadkowej niestety nie udało się wykorzystać i wraz z naszymi sobotnimi rywalami pozostaliśmy na tych samych pozycjach w ligowej tabeli, co przed meczem. 

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, przy Agrykola 8, miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, do eskorty pierwszej drużyny zaproszeni zostali najstarsi karnetowicze i zasłużeni dla klubu seniorzy. Klub w ten sposób chciał symbolicznie podziękować wszystkim kibicom-seniorom za ich wieloletnie wsparcie. 

Z przebiegu samego meczu można śmiało wywnioskować, że mogliśmy go równie dobrze wygrać, co i przegrać, dlatego należy szanować ten punkt.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Nocoń powiedział: - "Uważam, że w pierwszej połowie zagraliśmy zbyt defensywnie. Nie były realizowane nasze przedmeczowe założenia i sprawiło to za duże zagrożenie pod naszą bramką. Po analizie w przerwie meczu dokonaliśmy kilku zmian i wyglądało to już dużo lepiej. Gdy nie można wygrać, to trzeba zremisować, dlatego jak najbardziej szanujemy ten punkt i myślimy już o wyjazdowym meczu z Resovią."

Sobotni mecz był też pierwszym oficjalnym meczem w barwach pierwszej drużyny Olimpijczyków Korneliusza Sochania. - "Debiutujący dziś Sochań swoje zadanie wykonał dobrze. Dobrze wprowadził się w ten zespół i może stwarzać rywalizację na danej pozycji, a to jest dla nas dziś bardzo ważne" - skomplementował debiutanta trener Nocoń.

  

Skrót najlepszych akcji: https://bit.ly/2CuML5c

  

Olimpia Elbląg – ROW 1964 Rybnik 0:0

Olimpia: Madejski – Balewski, Kuczałek, Wenger, Sedlewski, Bojas, Sochań, Nowicki, Ressel, Szmydt (80' Persona), Fidziukiewiczfot. Anna Dembińska/portel.pl

 
Następny mecz Olimpia zagra na wyjeździe 27.10.2018 r., a jej rywalem będzie Resovia Rzeszów.