Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

9 listopad

WYGRAĆ Z LIDEREM!

WYGRAĆ Z LIDEREM!

Do Elbląga przyjeżdża czterokrotny mistrz Polski i obecny lider 2-ligowej tabeli, Widzew Łódź. Olimpijczycy chcą powtórzyć wynik swojej imienniczki z Grudziądza. Rozstrzygnięcie już jutro!

Przed nami pierwszy mecz rundy rewanżowej, która rozgrywana jest awansem. W ramach 18. kolejki 2. ligi zagramy z liderującym 2-ligowej tabeli Widzewem Łódź, na który nie powinniśmy patrzeć, jak na typowego beniaminka tej ligi. W pierwszej kolejce również graliśmy z łodzianami, tam mecz zakończył się wygraną Widzewa 1:0.

Faworytem niewątpliwe są goście. Nie może być inaczej, w końcu do Elbląga przyjeżdżają w roli absolutnego lidera II ligi.

- Według mnie Elana to najlepszy zespół, z którym rywalizowaliśmy w tym sezonie. We wtorek (6 listopada) mieliśmy analizę meczu i trzeba przyznać, że mieliśmy stosunkowo sporo sytuacji. Osobiście żałuję wykonywanego rzutu wolnego, do szczęścia zabrakło niewiele - poinformował pomocnik Olimpii, Michał Ressel.

Z Widzem nie zagrają kontuzjowani od dłuższego czasu piłkarze, pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Noconia. - Zdrowotnie wszystko jest ok, na mecz wszyscy powinni być zdolni do gry - powiedział fizjoterapueta Krzysztof Garczarczyk, dodając optymistycznie: - Od połowy listopada wróci do treningów Krzysztof Pilarz. Z kolei zabieg artroskopii stawu kolanowego czeka Bogdanowicza i Rozumowskiego. W obydwu przypadkach jest uszkodzona łąkotka.


Pierwszy gwizdek już jutro (sobota) o godz. 17:00.