Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

6 grudzień

W NOWYM ROKU CZEKA NAS 8 SPARINGÓW

W NOWYM ROKU CZEKA NAS 8 SPARINGÓW

Przygotowania do rundy wiosennej Olimpia rozpocznie 7 stycznia 2019 r. Podczas blisko dwumiesięcznego okresu przygotowawczego Elblążanie rozegrają osiem meczów testowych.

Ligowe granie już zakończone. Następny mecz w 2 lidze dopiero w marcu, ale przygotowania do rundy wiosennej rozpoczniemy już 7 stycznia na boisku przy ul. Skrzydlatej.

- Będziemy się przygotowywać na własnych obiektach. W trakcie przerwy zimowej mamy zaplanowany też obóz dochodzeniowy – zdradził Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.    

Podczas okresu przygotowawczego Olimpijczycy zagrają osiem sparingów. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Noconia będzie Znicz Biała Piska (gr. 1 III ligi). Najcięższym rywalem wydaje się spadkowicz z Ekstraklasy Bruk – Bet Termalica Nieciecza. Miejsce rozegrania sparingu nie zostało jeszcze ustalone, wiadomo jednak, że odbędzie się poza Elblągiem. Wszystkie pozostałe spotkania raczej odbędą się w naszym mieście.

W pierwszym ligowym meczu po zimowej przerwie Olimpia na A8 podejmie lidera Radomiaka Radom. Na wiosnę zostaną tez rozegrane dwa zaległe mecze Żółto-biało-niebieskich z Widzewem Łódź i Siarką Tarnobrzeg.
     
Sparingi Olimpii Elbląg:
 

19 stycznia: Znicz Biała Piska (gr. pierwsza III ligi)   
26 stycznia: Bruk – Bet Termalica Nieciecza (I liga)
30 stycznia: Wierzyca Pelplin (gr. druga III ligi)
2 lutego: Bałtyk Gdynia (gr. druga III ligi)
6 lutego: Gedania Gdańsk (gr. pomorska IV ligi)
9 lutego: Gryf Wejherowo (II liga)
16 lutego: Huragan Morąg (gr. pierwsza III ligi)
23 lutego: Sokół Ostróda (gr. pierwsza III ligi)