Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

13 grudzień

SKRZAT CUP 2018 JUŻ W TĘ SOBOTĘ

SKRZAT CUP 2018 JUŻ W TĘ SOBOTĘ

W sobotę, 15 grudnia, odbędzie się Turniej Skrzatów, czyli zawody piłki nożnej dzieci z roczników 2012, 2013 i młodszych.


Najmłodsi adepci piłki nożnej rywalizować będą na trzech boiskach, oddzielonymi w taki sposób, aby piłka nie przelatywała po ziemi z boiska na boisko. Gra na całej długości w tak młodym wieku mija się z celem, tak samo jak granie na pełnowymiarowe bramki. W turnieju Skrzatów bramkarze będą strzegli bramek o wymiarze 3 na 1,55 m.

W roczniku 2012 zgłosiło się 14 drużyn podzielonych na dwie grupy. Na boisku A rywalizować będą: AP Piekarczyk Elbląg, AMP EL-Futbol Elbląg, AP Polonia 2018 Pasłęk II, Huragan Morąg, Błękitni Orneta II, Concordia Elbląg II i Olimpia Elbląg III. Na boisku B zmierzą się: AP Polonia 2018 Pasłęk, Olimpia Elbląg, Błękitni Orneta, Concordia Elbląg, Zalew Frombork, Olimpia Elbląg II, Sportowa Inicjatywa Warmia. Drużyny będą grały systemem każdy z każdym w 10-minutowych meczach. Łącznie każdy zagra po 6 meczów.

W roczniku 2013 zgłosiło się 5 drużyn: Concordia Elbląg, dwie drużyny Sportowej Inicjatywy Warmia oraz dwie Olimpii Elbląg. Rywalizacja systemem każdy z każdym i rewanż, co oznacza, że każda drużyna zagra łącznie po 8 meczów. Czas trwania spotkania to 8 minut.

Organizatorami turnieju są Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej oraz Olimpia Elbląg. Pierwsze mecz o godz. 10 w hali przy al. Grunwaldzkiej.