Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 luty

OLIMPIA WYGRYWA Z JAGUAREM (2005)

OLIMPIA WYGRYWA Z JAGUAREM (2005)

W kolejnym sparingu Olimpijczycy z rocznika 2005 zmierzyli się z Jaguarem Gdańsk i jak już zdążyli nas przyzwyczaić, rozgrywając mecze z drużynami z województwa pomorskiego, i tym razem było ciekawie.

Mecz z Jaguarem był bardzo zacięty i wyrównany. Początek spotkania zdecydowanie na korzyść gospodarzy, którzy zepchnęli nas do obrony grając bardzo wysoko, szybko i agresywnie. Przyniosło to oczekiwany efekt, gdyż po jednej z takich akcji Jaguar wyszedł na prowadzenie. Nam przyzwyczajenie się do tego tempa zajęło kilkanaście minut, po których mecz się wyrównał. Obydwa zespoły grały z dużym animuszem i zaangażowaniem. Chęć zwycięstwa zarówno u nas jak i u gospodarzy była bardzo wysoka.

Do wyrównania, po ładnej akcji całego zespołu, doprowadził Mateusz Głowiński, któremu asystował Filip Sokół.

Przez długi czas ten remis utrzymywał się, co nie oznacza, że z boiska wiało nudą. Gospodarze m.in. nie wykorzystali rzutu karnego i trafili w słupek. Z naszej strony natomiast dwukrotnie zawodnicy stemplowali słupek i raz poprzeczkę, a ponadto nie wykorzystaliśmy kilku doskonałych okazji do objęcia prowadzenia.

Dopiero na 20 minut przed końcem spotkania, w zamieszaniu w polu karnym Gdańszczan, po rzucie rożnym, Kordian Stolarowicz wyprowadził nas na prowadzenie.

Mimo licznych okazji z obu stron wynik meczu nie uległ już zmianie i wygraliśmy 2:1.


"Podsumowując tę grę kontrolną należy powiedzieć, że była bardzo wyrównana i zacięta, a jednocześnie otwarta, bowiem obu stronom mocno zależało na zwycięstwie. Wydaje mi się, że gospodarze byli chyba nieco od nas szybsi, ale po dość mocnym tygodniu pracy na obozie taka sytuacja jest niewykluczona. Mimo wszystko potrafiliśmy stworzyć sobie wiele okazji do zdobycia bramek, a momentami zdominować wyraźnie przeciwnika. Cieszę się, że choć jeszcze nie jesteśmy w optymalnej formie oraz składzie osobowym, to nie daliśmy się zdominować i to grając na wyjeździe" - powiedział Rafał Starzyński, trener rocznika 2005.

 

Jaguar Gdańsk - Olimpia Elbląg 1:2

Skład: Damian Kowalczyk, Artur Łąpieś, Bartek Leszczyński, Filip Kasprzykowski, Filip Sokół, Szymon Grączewski, Mateusz Głowiński, Tymek Pryczkowski, Tomek Łoś, Dawid Olejniczak, Kordian Stolarowicz. Grali również: Kacper Łaszak, Michał Tyburski, Bartek Gumiński, Paweł Pytelewski, Alan Dziurdzia, Szymon Szopiński, Denis Van Ieperen.