Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

11 kwiecień

RAPORT Z AKADEMII

RAPORT Z AKADEMII

Zapraszamy na kolejny raport z życia akademii ZKS Olimpia Elbląg.

 

Młodzik Młodszy - rocznik 2007

 

ZKS Olimpia Elbląg II  - GLKS Pomowiec Gronowo - 9:0 (2:0)

Bramki dla Olimpii strzelali:

 1:0 – Aleksay Bogusławski
2:0 – Filip Józefowski
3:0 – Aleksay Bogusławski
4:0 – Aleksay Bogusławski
5:0 – Dawid Czapliński
6:0 – Alan Antczak
7:0 – Maciej Patalas
8:0 – Maciej Patalas
9:0 – Krystian Czerepski

TABELA

 

Komentarz trenera:

„Pierwsze 15 minut dość trudne z naszą przewagą w środku pola i stworzonymi niewykorzystanymi licznymi okazjami do strzelenia bramki. Wynik rozpoczął Aleksay po indywidualnej akcji. Druga bramka to bardzo dobra akcja całego zespołu i ładnej asyście Dawida, wynik na 2:0 podwyższył Filip. Worek bramek rozwiązał się na początku drugiej połowy i z każdą następną bramką drużyna z Gronowa Elbląskiego traciła chęci do gry, co nasi chłopcy bardzo dobrze wykorzystali strzelając kolejne bramki po składnych i ładnych akcjach całego zespołu. Wynik meczu ustalił Krystian strzelając pierwszą swoją bramkę w drużynie ZKS Olimpii. Cieszy mnie brak straconej bramki".

 

Następny mecz ligowy (12.04.2019) w Elblągu przy ul. Skrzydlatej przeciwko KS Syrena Spomlek Młynary.

 

 

Junior Młodszy I – rocznik 2002

 

ZKS Olimpia Elbląg – Rona Ełk – 9:0

Bramki dla Olimpii strzelali:

Mateusz Siwko x3
Paweł Kazimierowski x2
Oskar Kottlenga,
Wojciech Łojeczko,
Samuel Lewandowski
Dawid Kapłon.

Skład Olimpii : Kapłon (60' Kosowski), Mazurek (46' Biel), Kazimierowski (60' Kukałowicz), Lewandowski, Gruz (46' Sarnowski), Grędzicki, Rogowski ( 60' Denisewicz), Szmukała (46' Kottlenga), Mączkowski, Siwko, Łojeczko (60' Pohlid)

 

Komentarz trenera:

"Po dobrym spotkaniu drużyna Olimpii rocznika 2002 pokonał Ronę Ełk aż 9:0. Spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg i mogło zakończyć się jeszcze wyższym wynikiem. Cieszy poprawa skuteczności naszej drużyny zwłaszcza w kontekście kolejnego meczu, którym będzie derbowe spotkanie z Concordią Elbląg. Dzięki dzisiejszej wysokiej wygranej nasza drużyna przystąpi do tego pojedynku z pozycji lidera tabeli Ekstraklasy Juniorów Młodszych".

 

Następny mecz ligowy (13.04.2019) w Elblągu o godzinie 10:00 przy ul. Skrzydlatej przeciwko Concordii Elbląg.

 

 

Trampkarz II - rocznik 2005

 

ZKS Olimpia Elbląg – Motor Lubawa – 3:0 (2:0)

Bramki dla Olimpii strzelali:

Kordian Stolarowicz x2 (a. Filip Sokół, Bartek Leszczyński)
Filip Sokół x1 (a. Szymon Grączewski)

 

Skład Olimpii: Maciek Pawełoszek, Artur Łąpieś, Bartek Leszczyński, Filip Kasprzykowski, Krzysiek Rokita, Dawid Olejniczak, Marek Mostowiec, Kordian Stolarowicz, Szymon Grączewski, Filip Sokół, Kacper Łaszak.

Po przerwie zagrali również: Michał Tyburski, Denis Van Ieperen, Bartek Gumiński, Mikołaj Sanocki, Szymon Szopiński, Alan Dziurdzia.

 

Komentarz trenera:

"Nie był to jakiś szałowy mecz w naszym wykonaniu mimo, że wygraliśmy pewnie 3:0 (2:0). Po pierwsze, w tym roku po raz pierwszy mieliśmy kontakt z naturalną nawierzchnią, po drugie gospodarze nie mając żadnych argumentów piłkarskich grali bardzo agresywnie, po trzecie arbiter spotkania był bardzo pobłażliwy w stosunku do Lubawian twierdząc, że on preferuje agresywną grę czym utwierdzał tylko gospodarzy, że tak można. Nawet trener Motoru w rozmowie po meczu przeprosił i stwierdził, że dwóch jego zawodników nie powinno dograć do końca tego spotkania".

Następny mecz ligowy (14.04.2019) w Elblągu o godzinie 13:00 przy ul. Skrzydlatej przeciwko GKS-owi Wikielec.