Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

12 kwiecień

MŁODE TALENTY CHCĄ REALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA W OLIMPII

MŁODE TALENTY CHCĄ REALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA W OLIMPII

W ostatnim tygodniu marca rocznik 2007 ZKS Olimpii Elbląg wzbogacił się o nowego zawodnika. Aleksay Bogusławski to bardzo utalentowany młody piłkarz z dużymi i realnymi perspektywami na przyszłość, który dał już się poznać wszystkim trenerom w województwie strzelając bardzo dużo bramek.

Jeszcze do niedawna był on zawodnikiem konkurencyjnego elbląskiego klubu sportowego, który nie docenił umiejętności, większych chęci do współpracy i dalszego rozwoju oraz dużych perspektyw tego zawodnika, jednakże trzeba nadmienić fakt, iż poprzedni klub w pełni profesjonalny sposób przyjął decyzję chłopca o odejściu z klubu.

Aleksay wraz z rodzicami zdecydował o zmianie drużyny nie tylko ze względu na wynik sportowy (pomimo zagrania w niższej lidze na wiosnę), ale przede wszystkim chciał poczuć się integralną częścią zespołu, mieć kolegów w drużynie i na co dzień spotykać się towarzysko również poza klubem z kolegami z drużyny, którzy wspólnie pracują na sukces i wspólnie się z niego cieszą lub razem przeżywają porażkę. Aby tak właśnie wyglądały relacje w drużynie potrzebne są także umiejętności pedagogiczno–psychologiczne trenera. Dla tak młodego sportowca w procesie treningowym ważna jest przede wszystkim radość z wykonywanych różnorodnych ćwiczeń dostosowana do indywidualnych możliwości wydolnościowych organizmu. Ważna jest także bardzo dobra atmosfera w zespole.

Aleksay został bardzo mile przyjęty w Olimpii, czego najlepszym dowodem jest sama bardzo dobra komunikacja zawodnika z chłopcami z drużyny, a także ostatnie sportowe wydarzenie.

W sobotę (30 marca) drużyna ZKS Olimpia Elbląg 2007 uczestniczyła w turnieju towarzyskim w Iławie, na którym po raz pierwszy zagrał Aleksay. Chłopiec bardzo dobrze odnalazł się w zespole, a wszyscy grali tak, jakby współpracowali ze sobą już dłuższy czas. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli III miejsce, a Aleksay został królem strzelców turnieju z liczbą aż 9 bramek w zaledwie 7 meczach.

Przykład Aleksya i innego kolegi Krystiana, który również dołączył do zespołu w ostatnim czasie, pokazuje, że każdy inny chłopak, który dojdzie do drużyny zostanie tak samo mile przyjęty. Chłopcy z rocznika 2007 zapraszają.