Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 kwiecień

ZDOBYĆ TARNOBRZEG

ZDOBYĆ TARNOBRZEG

Po niezwykle ważnym zwycięstwie w Katowicach z tamtejszym Rozwojem (1:0 - przyp. red.) nasza drużyna uda się na ciężki teren, do Tarnobrzega, by kolejnej ekipie wydrzeć cenne punkty.

Nie sposób jednoznacznie ocenić formę naszych środowych rywali. Siarka bowiem w ostatnich swoich trzech spotkaniach osiągała kolejno remis (1:1 z ROW-em Rybnik) i zwycięstwo (2:1 z Resovią), ale też potrafiła ulec Elanie Toruń aż 4:2. Rok zaczęła fatalną porażką z naszym niedawnym przeciwnikiem, Rozwojem Katowice, przegrywając aż 6:0. Po tym rezultacie rany Tarnobrzeżan już się chyba zagoiły.

Gdy spojrzymy jednak na ich same domowe potyczki w tym roku, to dostrzeżemy, że nie jest to łatwy teren. 

Siarka u siebie ogrywała już Gryf Wejherowo (3:0), a także wspomnianą Resovię (2:1). Zaliczyła również remis ze znakomitym w tej rundzie Zniczem Pruszków (2:2) - w meczu, w którym potrafiła prowadzić z gośćmi z Pruszkowa 2:0.

- Dziś na boisku było widać, że jest to mecz o życie. Było dużo walki, dużo zaangażowania i dużo nerwowości w poczynaniach jednego i drugiego zespołu – mówił portelowi trener Adam Nocoń po sobotnim meczu Olimpii z Rozwojem Katowice. 

Zwycięstwo nad Rozwojem pozwoliło Olimpii wydostać się ze strefy spadkowej. Podopieczni Adama Noconia do najbliższej soboty będą zajmować „bezpieczne” miejsce, a w środę będą mieli okazję do powiększenia przewagi nad strefą spadkową. Pewne jest, że 17-go musimy wyjść na boisko z taką samą determinacją i zaangażowaniem.

- Teraz musimy się przygotować na środę, bo mamy niesamowity maraton – mówił Adam Nocoń.

 

Siarka Tarnobrzeg vs Olimpia Elbląg, 17.04.2019 r. (środa), godz. 16:00

Będzie to oczywiście zaległy mecz 21. kolejki II ligi. W pierwotnym terminie (1 grudnia, 13:00) mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska; w drugim terminie (5 grudnia, 13:00) odwołano go z tego samego powodu.

 

Mecz z Siarką Tarnobrzeg obejrzysz w transmisji LIVE na platformie tvcom.pl - link znajdziesz TUTAJ.