Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

1 maj

DO RYBNIKA PO TRZY PUNKTY

DO RYBNIKA PO TRZY PUNKTY

Jak nie teraz to kiedy? Po remisie z Gryfem czas na wyjazd do Rybnika, by w sobotę (04.05) o godzinie 17:00 zagrać o pełną pulę na Stadionie Miejskim.


Przed Związkowymi kolejne spotkanie, które może zaważyć o tym, czy w następnym sezonie będziemy rozgrywać mecze na poziomie 2. ligi.

Przeciwnikiem będzie ROW 1964 Rybnik, który aktualnie zajmuje 16. miejsce w ligowej hierarchii i podobnie, jak Olimpia Elbląg, zrobi wszystko, aby utrzymać się na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Ostatni mecz ligowy ROW-u zakończył się dość sensacyjną wygraną zespółu trenera Jacka Trzeciaka nad Olimpią Grudziądz 1:2 lecz piłkarze z Rybnika wciąż znajdują się w gronie zespołów, które na ten moment spadają o ligę niżej natomiast sytuacja w tabeli jest na tyle napięta, że zwycięzców wyścigu o utrzymanie poznamy zapewne z końcem ostatniej kolejki sezonu 18/19.

Żółto-biało-niebiescy nie wykorzystali dobrej okazji do odskoczenia od kandydatów do spadku. W niedzielę zremisowaliśmy z Gryfem Wejherowo 1:1 i tylko teoretycznie poprawiliśmy swoją sytuację w tabeli. Przed rozpoczęciem 32. kolejki mamy 2 punkty przewagi nad naszym najbliższym rywalem i chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak bardzo istotne będzie to spotkanie.

Wyjazdowy mecz w Rybniku oznacza kolejną bardzo długą podróż. Ponad 6-cio godzinną trasę rozpoczniemy w piątek rano spod budynku klubu przy Agrykola.


Mecz 32. kolejki na Stadionie Miejskim w Rybniku rozpocznie się o godzinie 17:00 w sobotę 4 maja.

 

Transmisję na żywo z tego spotkania możesz obejrzeć na platformie TVcom.pl