Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 maj

JEDYNKA CUP

JEDYNKA CUP

W środę (01.05) rocznik 2010 Olimpii Elbląg wziął udział w turnieju „Jedynka Cup” organizowanym przez UKS Jedynka REDA.

Turniej został zorganizowany z okazji 15-lecia UKS REDA.

Olimpia Elbląg zgłosiła do udziału w w/w wydarzeniu dwa zespoły: Olimpia Elbląg ŻÓŁCI i Olimpia Elbląg BIALI.

W turnieju uczestniczyło 16 zespołów, podzielonych na 4 grupy eliminacyjne po 4 zespoły (system „każdy z każdym”). Zespoły, które zajęły miejsca 1 i 2 awansowały do „Ligi Mistrzów”, natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 grały w Lidze Europy. Olimpia Elbląg ŻÓŁCI zajęli w swojej grupie 1-miejsce, natomiast Olimpia Elbląg BIALI 3.

W Lidze Mistrzów Olimpia Elbląg ŻÓŁCI zanotowali: 4 zwycięstwa i 3 remisy, co dało im 15 pkt  dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce i zwyciężyli w całym turnieju.

W lidze Europy Olimpia Elbląg BIALi zdobyli 11pkt (3 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki) i zajęli 5 miejsce.

 

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszym bramkarzem turnieju został:

Mikołaj STANKIEWICZ, który został również wybrany do najlepszej piątki turnieju "Dream Team" Ligi Mistrzów

Zawodnicy wyróżnieni przez organizatorów w naszych zespołach:

Olimpia Elbląg ŻÓŁCI – Michał ŻMIJEWSKI
Olimpia Elbląg BIALI – Maciek SARNA

 

Olimpia Elbląg BIALI:         

1. Maciek Sarna ©
2. Daniel Wójcik
3. Alan Józefowski
4. Bartek Ciszkowski
5. Bartek Ziemiańczyk
6. Maciek Waśniewski
7. Filip Ignaciuk
8. Tomek Kolosov
9. Dominik Ręczkowski

 

Olimpia Elbląg ŻÓŁCI:

1. Bartek Roszkowski ©
2. Michał Żmijewski
3. Mikołaj Stankiewicz
4. Mateusz Małczyński
5. Wiktor Krzykwa
6. Szymon Dziewiałtowicz
7. Natan Orłowski
8. Dominik Fercho
9. Szymon Grasza

 

Komentarz trenera Damiana Ziemniańczyka:

"Gratuluję zawodnikom, zagrali bardzo dobrze, walczyli w każdym meczu, dawali z siebie 110% zarówno w fazie grupowej, eliminacyjnej jak i Lidze Mistrzów.  Osbiście najbardziej cieszy fakt, że chłopakom gra w piłkę nożną sprawia ogromną radość i zadowolenie, a wyniki w tym wieku są sprawą drugorzędną”. 

 

Wyniki i tabele:

Faza grupowa eliminacyjna:

Grupa C:

OE Biali  -  UKS Jedynka REDA 3          4:3
OE Biali  -  Pololenia Lechii Gdańsk     3:1
OE Biali  -  Lew Lębork                           4:1

Grupa D:

OE Żółci  -  Sztorm Kosakowo              3:0
OE Żółci  -  UKS Jedynka Reda 2011   8:0
OE Żólci  -  Błękitni Wejcherowo        3:0

 

Liga Europy:

OE Biali  - UKS Jedynka Reda 2             2:3
OE Biali  - Keramzyt Szprudowo           1:1
OE Biali  - Błękitni Wejcherowo            0:2
OE Biali  - Profan Gościcino                   9:1
OE Biali  - UKS Jedynka Reda 3             3:0
OE Biali  - Sztorm Kosakowo                 2:2
OE Biali  - Lider Dębogórze                   2:1

Liga Mistrzów:

OE Żółci  -  PKS Jastarnia                       4:0
OE Żółci  -  Olimpia Osowa                   2:2
OE Żółci  -  Lew Lębork                          2:1
OE Żółci  -  AS Pomorze                         3:2
OE Żółci  -  UKS Jedynka REDA 1          1:0
OE Żółci  -  Pokolenia Lechii Gdańsk    0:0
OE Żółci  -  UKS Jedynka REDA 2011    2:2