Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

21 maj

III EDYCJA "OLIMPIA CUP" ZA NAMI

III EDYCJA "OLIMPIA CUP" ZA NAMI

Dużo się działo w ubiegłą niedzielę na płycie boiska przy ul. Skrzydlatej. O dobrą zabawę zadbali trenerzy rocznika 2010 wraz z rodzicami zawodników.


Podczas III edycji "Olimpia Cup" w zabawie wzięło udział 18 drużyn, a Olimpia Elbląg wystawiła do gry trzy zespoły: Żółci, Biali oraz Niebiescy.

W pierwszej części turnieju zespoły zostały podzielone na trzy grupy po sześć drużyn i grali systemem "każdy z każdym". Następnie dwie najlepsze ekipy awansowały do Grupy Złotej, drużyny z miejsc 3 i 4 awansowały do Grupy Srebrnej, natomiast zespoły z 5 i 6 miejsca stworzyły Grupę Brązową


W trakcie rozgrywek o zabranie głosu poprosiliśmy trenerów zespołów drużyn przyjezdnych:

"Jesteśmy tutaj trzeci raz. Dwa lata temu udało nam się wygrać te zawody, więc już jakieś doświadczenie związane z tym turniejem nabyliśmy. Do dyspozycji jest kilka boisk, dużo grania, a poziom jest dość zróżnicowany. Są grupy dla lepszych oraz dla takich dzieci jak na boisku C, gdzie dla nich to są pierwsze kroki w świecie piłki i liczy się zabawa oraz zdobywanie bramek, a wyniki są sprawą drugorzędną. Turniej jest fajnie zorganizowany, są dodatkowe atrakcje w trakcie imprezy, widać duży wkład organizatorów w tę imprezę. Jest to co być powinno, czyli gra w piłkę przeplatana z dobrą zabawą, a przy okazji jest rywalizacja sportowa oraz podnoszenie umiejętności. My na codzień gramy w lidze z drużynami z Trójmiasta i dla nas jest to też w jakiś sposób atrakcyjne, bo możemy się sprawdzić z innymi przeciwnikami, więc z punktu taktycznego oraz technicznego jest to coś ciekawego" - skomentował Krzysztof Kloskowski (trener zespołu Osiczanka Osice 2010-2011).

Ciepłych słów nie szczędził również szkoleniowiec zespołu Escoli Pruszcz Gdański - Robert Zieliński:

"Widać zmiany względem tego, co mogliśmy zaobserwować w ubiegłej edycji turnieju. Jest więcej boisk, więcej drużyn i dużo dobrej zabawy. Od strony organizacyjnej wygląda to solidnie. Przyjechaliśmy tutaj, żeby się dobrze bawić i jak dotąd nie jestem zawiedziony. Oczywiście fajnie jest wygrywać, wyniki też są istotne, bo to jest sport i ważne jest, aby uczyć od małego, że jedziemy na mecz po to, aby go wygrać. Jeśli przegrywamy to trudno, świat się nie zawalił, ale za każdym staram się wpajać podopiecznym taką myśl, że jedziemy na mecz po to, aby przywieźć ze sobą trzy punkty. Zobaczymy jak poradzą sobie w dalszej części turnieju. Póki co jestem bardzo zadowolony, że tutaj się pojawiliśmy".


Oprócz zabawy na boisku, w trakcie turnieju zadbano również o inne atrakcje. Dla każdego zgłodniałego serowano ciepły żurek, hot-dogi oraz inne przekąski i napoje. Opiekę nad bufetem sprawowali rodzice zawodników.

"Jest nam miło, że mogliśmy dołożyć swoją "cegiełkę" do tej imprezy. Z naszej strony zadbaliśmy o to, aby nikomu niczego nie zabrakło. Jesteśmy tutaj od rana i zostaniemy do samego końca, by pomóc trenerom w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. Fajnie jest widzieć zadowolenie na twarzach innych rodziców. To pokazuje, że nasza skromna praca też została doceniona" - komentowali rodzice.

 

Finalnie Grupę Złotą, a zarazem cały turniej, wygrała Olimpia Elbląg Żółci, którzy w grupie zaliczyli 3 zwycięstwa i dwa remisy co pozwoliło im na zebranie 11pkt i zajęcie pierwszego miejsca!

Grupę srebrną wygrała Olimpia Elbląg Biali z dorobkiem 5 zwycięstw i 15punktów

 

Dodatkowo uhonorowaliśmy najlepszych zawodników oraz bramkarzy z każdej grupy:

Grupa Złota:

Najlepszy bramkarz - Nikodem Wójcik (Czarni Pruszcz Gdański)
Najlepszy piłkarz - Mateusz Małczyński (Olimpia Elbląg Żółci)

Grupa Srebrna:

Najlepszy piłkarz - Tomek Kolosov (Olimpia Elbląg Biali)
Najlepszy bramkarz - Michał Rejewski (AMP Futbol)

Grupa Brązowa:

Najlepszy piłkarz - Jan Zwerchowski (AS Piłeczka Pruszcz Gdański rocznik 2011)
Najlepszy bramkarz - Eryk Kolasa (AS Piłeczka Pruszcz Gdański)

 

Na sam koniec o kilka słów podsumowujących poprosiliśmy współorganizatora imprezy - trenera Damiana Ziemiańczyka:

"Jestem bardzo zadowolony z moich zawodników. Dla mnie najważniejsze nie jest zwycięstwo i wyniki, tylko postawa zawodników w każdym meczu. Mimo niesprzyjających warunków do gry, przelotne opady, zawodnicy wychodzili na murawę i cieszyli się z gry w piłkę nożną. Radość i uśmiech towarzyszyły im na twarzach przez cały czas trwania turnieju. Brawa należą się również rodzicom za przygotowanie całego turnieju, bufetu, loterii itp. Wszystko zostało zorganizowane wręcz idealnie. Ich zaangażowanie oraz wsparcie jest ogromne, w każdym aspekcie organizacji turnieju."

 

Wszystkim drużynom, trenerom, a przede wszystkim oragnizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę podczas III edycji turnieju "Olimpia Cup"! Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy się ponownie. Do zobaczenia!