Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

30 maj

DWA MECZE, 10 BRAMEK

DWA MECZE, 10 BRAMEK

To było drugie spotkanie z rzędu, kiedy to zawodnicy II drużyny Olimpii Elbląg trafiają do sieci rywala pięciokrotnie. Zwiazkowi pokonują na własnym stadionie Tęczę Miłomłyn 5:0.


Ten mecz od samego początku należał pod dyktando podopiecznych Szymona Wagi. Już w 2. minucie meczu z rzutu rożnego piłkę dośrodkowywał Eryk Filipczyk, a jego podanie trafiło na głowę Dawida Wierzby, któremu udało się pokonać bramkarza zespołu gości.

W kolejnej akcji bramkowej ponownie swój duży udział miał Filipczyk. Tym razem jego podanie z lewej strony boiska otrzymał kapitan drużyny Klaudiusz Krasa, który przemieścił się z futbolówką bliżej środka i pewnym strzałem po ziemi podwyższył wynik na 2:0.

Wynik pierwszej połowy zatrzymał się na dwóch trafieniach Związkowych, lecz gdyby dołożyli do swoich prób więcej precyzji, ten wynik mógłby być zdecydowanie wyższy.

Druga połowa nie różniła się wiele od pierwszej. Olimpijczycy kontrolowali grę i nieustannie próbowali podwyższać wynik tego meczu. Kolejne dwie bramki Olimpii to dzieło Oskara Kordykiewicza, a końcowy rezultat tego spotkania ustalił ładnym strzałem "nożycami" Klaudiusz Krasa, po dośrodkowaniu z boku boiska Sebastiana Kulesza.

Ta wygrana nie zmienia specjalnie naszej pozycji w tabeli. Zespół trenera Wagi nadal zajmuje 9. lokatę, lecz dzięki porażce Tęczy Biskupiec doganiamy ich na płaszczyźnie punktowej i tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek ustepujemy im 8. miejsca. Nad zajmującą 10. miejsce Granicą Kętrzyn mamy 5 punktów przewagi.

>> Sprawdź tabelę forBET IV Ligi <<


ZKS Olimpia II Elbląg - LKS Tęcza Miłomłyn 5:0 (2:0)

Bramki:
1:0 - 2' Dawid Wierzba (a. Eryk Filipczyk)
2:0 - 20' Klaudiusz Krasa (a. Eryk Filipczyk)
3:0 - 66' Oskar Kordykiewicz (a. Anton Kolosov)
4:0 - 78' Oskar Kordykiewicz (a. Norbert Nestorowicz)
5:0 - 85' Klaudiusz Krasa (a. Sebastian Kulesz)

Skład Olimpii: Rutkowski - Komorowski (Ziewiec 74'), Wierzba, Perlejewski, Filipczyk (Olewnik 74') - Krasa, Bucio (Milanowski 55'), Kordykiewicz - Zaleski (Kulesz 67'), Bradtke (Tomaszewski 84'), Kolosov (Nestorowicz 67')

 

Następne spotkanie (01.06) rozegramy na stadionie w Korszach. Tam o godzinie 17:00 zagramy z lokalnym MKS-em.