Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

10 czerwiec

SUKCESY w KAJAKACH i prośba o pomoc

SUKCESY w KAJAKACH i prośba o pomoc

   W dniach 7-9.06.2019 w Bydgoszczy odbyły się regaty eliminacyjne juniorów i młodzików do reprezentacji Polski oraz Mistrzostw Polski.

   W regatach uczestniczyła grupa 15 zawodników z klubu sportowego ZKS Olimpia Elbląg. Zajęcie wysokich lokat w tych eliminacjach skutkuje reprezentowaniem naszego kraju w Mistrzostwach Świata i Europy. To co zrobili elbląscy zawodnicy to niebywały i wielki wynik. Nasz zawodnik Przemek Rojek wywalczył sobie awans do finału A na 1000m, w którym zajął pierwsze miejsce.
- 1000m to koronny dystans Przemka. Od samego początku poprzez przedbieg i półfinał wygrywał każdą konkurencje. W finale pokazał klasę i wygrał co najmniej o półtora łodzi z drugim zawodnikiem. Wygrana dała mu przepustkę do reprezentacji. Jest to zawodnik sumienny, pracowity i waleczny. W lipcu weźmie udział w Mistrzostwach Europy w czeskich Racicach, a na początku sierpnia w Mistrzostwach Świata w Rumunii.

Oprócz Przemka z świetnej strony pokazał się Paweł Krause. Ten również wygrał 1000m w finale A w konkurencji junior młodszy.
- Paweł to nasze małe objawienie. Nie spodziewałem się tak wysokich rezultatów z jego strony. To również zawodnik pracowity i waleczny, ale nie tak sumienny jak Przemek. On doskonale wie nad czym musi pracować. Obydwoje mają niesamowite rezerwy. Uważam, że to dopiero początek ich świetnych rezultatów.

         Reszta naszych czołowych zawodników czyli Adam Witkowski Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski również zajęli wysokie miejsca w finałach A. Trzeba przyznać, że ich wynik jest zdumiewający – to elita w juniorskich kajakach. Młodzicy pokazali pazur i zajęli czołowe miejsca w swoich finałach.

Jest jedna rzecz, której drugiemu klubowi wg klasyfikacji punktowej z Mistrzostw Polski brakuje. To druga motorówka.
- Zainteresowanie elbląskimi kajakami rośnie. Jest wielu zawodników którym trzeba poświecić czas i zapewnić bezpieczeństwo. Podzieleni są na dwie grupy, które jednocześnie powinny realizować program treningowy. Jest to niemożliwe, ze względu na to, że posiadamy tylko jedną motorówkę. Potrzeba nam jeszcze jednej, a to koszt rzędu 30 tyś zł. Klubu w obecnej chwili na to nie stać. W związku z tym prosimy miasto i wszelkich sponsorów o wsparcie.

W razie jakichkolwiek pytań w kwestii chęci pomocy proszę dzwonić do trenera Wojciecha ZAŁUSKIEGO - 793 420 499