Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

10 czerwiec

BIAŁKOWSKI w olimpijskich szkołach

BIAŁKOWSKI w olimpijskich szkołach

Doskonale znany elbląskim kibicom piłki nożnej Bartosz Białkowski podczas krótkiego urlopu odwiedził uczniów klasy sportowe IV Liceum Ogólnokształcącego oraz SSP3.

            Bartosz Białkowski jest wychowankiem Olimpii Elbląg, był kapitanem reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata U-20 w Kanadzie, uczestnik Mistrzostw Świata w Rosji 2018, w polskiej ekstraklasie bronił w Górniku Zabrze, potem przeniósł się do angielskiego Southampton, później grał w Ipswich, Barnsley, Notts County obecnie ponownie gra w Ipswich Town. W elbląskiej drużynie występował w smutnych czasach Polonii Olimpii Elbląg.

            Bialkowski (rocznik 1987) jest także byłym uczniem klasy sportowej IV LO. W elbląskim liceum uczył się w 2003 roku tuż przed przenosinami do Zabrza. Podczas kilkudniowego pobytu w Elblągu spotkał się z obecnymi uczniami szkoły opowiadając o karierze sportowej i o drodze, którą musiał przebyć, aby osiągnąć sukcesy w piłce nożnej. - Serdecznie dziękujemy Bartkowi za znalezienie czasu na spotkanie z uczniami naszej szkoły. Już dziś zapraszamy ponownie. - poinformował nauczyciel IV LO, a także trener koordynator Olimpii Karol Przybyła.

            Były reprezentant Polski odwiedził także dzieci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu. - Spotkanie z tak znanym sportowcem jest zawsze motywujące dla dzieci, które utwierdzają się w przekonaniu, że dążenie do celu i odpowiednia praca na treningach oznacza sukces i w przyszłości mogą przynajmniej dorównać osiągnięciom Bartosza. - dodał Karol Przybyła.