Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

10 czerwiec

JUNIORZY MŁODSI czekają na baraże do CLJ

JUNIORZY MŁODSI czekają na baraże do CLJ

Zwycięstwem z Warmią Olsztyn juniorzy Olimpii przypieczętowali mistrzostwo Ekstraklasy WMZPN. Sezon jednak jeszcze trwa i na horyzoncie pojawiają się mecze barażowe o Centralną Ligę Juniorów.

 

            Olimpia 2002 wygrała 4:0 z Warmią w niedzielę 9 czerwca, ale kwestia mistrzostwa rozstrzygnęła się kilka dni wcześniej w czwartek 6 czerwca dzięki remisowi Olimpii II (rocznik 2003) z wiceliderem Concordią Elbląg.

            - Rozegralśmy dobre spotkanie zarówno w defensywie jaki ofensywie co pozwala z optymizmem przygotowywać się do walki o Centralną Ligę Juniorów U-17. - krótko mecz z Warmią podsumował trener Olimpii Karol Przybyła prowadzący zespół wspólnie z Kamilem Syroką.

            Do końca Ekstraklasy pozostała jeszcze jedna kolejka. W niedzielę 16 czerwca dojdzie do pojedynku pomiędzy Olimpiami. Spotkanie na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 16:30.

            Jak wspominaliśmy, sezon jednak się nie kończy. Do rozegrania zostaną mecze najważniejsze, barażowe, których zwycięzca zagra w jesiennej edycji Centralnej Ligi Juniorów U-17.Przeciwnikiem Olimpii 2002 będzie mistrz rozgrywek z województwa Mazowieckiego. - Dokładny termin meczów barażowych nie jest jeszcze znany, ale wstępnie założono, że zagramy 22 i 26 czerwca. Póki co skupiamy się na własnych przygotowania i oczekujemy na ostateczne rozstrzygnięcia na Mazowszu. - dodał trener Przybyła.

 

Olimpia Elbląg - Warmią Olsztyn 4:0

Łojeczko, Hawryszko, Siwko, Lewandowski.

 

Olimpia: Kosowski, Mazurek, Gruz, Biel (46' Grędzicki), Kazimierowski (46' Lewandowski), Kottlenga, Szmukała (46' Jarguz), Siwko, Pohlid (60' Kukalowicz), Łojeczko (55' Sowizdrzał), Mączkowski (50' Hawryszko)