Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

10 czerwiec

Zawodnicy Olimpii powołani do kadry WMZPN

Zawodnicy Olimpii powołani do kadry WMZPN

  Pięciu młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg otrzymało powołanie do kadry Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. 13 czerwca w Elblągu, odbędzie się mecz kontrolny kadry WMZPN chłopców rocznika 2007 z kadrą Pomorskiego ZPN.

                      Można pokusić się o stwierdzenie, że tak liczne powołania są konsekwencją znakomitego sezonu w wykonaniu podopiecznych trenera Albertowicza. Olimpia 2007 występowała w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik Grupa 4 gdzie okazali się bezkonkurencyjni wygrywając 8 meczów i dwa remisując. Na zakończenie sezonu, w piątek 7 czerwca, wygrali z Polonią Pasłęk 6:2. Olimpia była także najskuteczniejszą drużyną strzelając aż 44 bramki, tracąc przy tym 11 goli - najmniej w lidze.

            Do kadry WMZPN powołano: Aleksandra Aniśkowicza, Aleksaya Bogusławskiego, Dawida Czaplińskiego, Bartosza Łabeckiego oraz Natana Pawłowskiego. Liczniej reprezentowanym klubem od Olimpii jest jedynie AS Stomil Olsztyn, który otrzymał 8 zaproszeń.

            Warto dodać, że wśród powołanych zawodników z Elbląga znajdują się chłopcy w kręgu zainteresowań trenerów Akademii Młodych Orłów, ale na potwierdzenie informacji musimy jeszcze poczekać.

            Mecz kadry WMZPN z kadrą Pomorskiego ZPN w czwartek 13 czerwca na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 11..