Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

22 czerwiec

CLJ U-17 ze Zniczem Pruszków

CLJ U-17 ze Zniczem Pruszków

Po pechowym rozstaniu Olimpii z Centralną Ligą Juniorów U-17 juniorzy młodsi zapowiadali, że jak najszybciej chcą wrócić do młodzieżowej elity. Pierwszy krok już postawili wygrywając Ekstraklasę WMZPN, czas na krok drugi - baraże z mistrzem Mazowieckiego ZPN. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Elblągu w sobotę, 22 czerwca na stadionie przy ul. Moniuszki.

Jesienna przygoda Olimpii w CLJ U-17 zakończyła się trzema zwycięstwami, czterema remisami i siedmioma porażkami. 13 punktów okazały się wynikiem niewystarczającym na pozostanie w elicie i tym samym żółto-biało-niebiescy wiosną grali w Ekstraklasie WMZPN. Cel był jasny: zdobyć mistrzostwo i walczyć o powrót na poziom centralny.
     Wojewódzką ligę przeszli jak burza: w 14 meczach zdobyli 35 punktów o 7 więcej niż wicemistrz Concordia. Olimpia wygrała 11 razy, dwa mecze zremisowała i jeden przegrała przy bilansie bramkowym 60:7. Mistrzostwo ligi zapewnili sobie dwie kolejki przed końcem rozgrywek i w spokoju mogli przygotowywać się do meczów barażowych.
     Juniorzy Olimpii szlifowali formę przed meczami barażowymi na obozie w Mikołajkach od poniedziałku 10 czerwca do piątku 14 czerwca. - To zgrupowanie w ramach tzw. bezpośredniego przygotowania startowego. Trenowaliśmy dwa razy dziennie. Na pierwszych zajęciach poświęcaliśmy czas na przygotowanie motoryczne natomiast drugie odbywały się na boisku gdzie skupiliśmy się głównie na taktyce. - opowiadał o zgrupowaniu trener Olimpii Karol Przybyła.
     Rywalem elbląskiej drużyny będzie mistrz województwa Mazowieckiego: Znicz Pruszków. Zwycięzcy Ekstraligi MZPN w 14 meczach nie zanotowali porażki. Na 36 zdobytych punktów złożyło się 11 wygranych i 3 remisy. Rewanż w Pruszkowie zaplanowany jest na środę 26 czerwca.
        Baraż o CLJ U-17 pomiędzy juniorami młodszymi Olimpii Elbląg a Zniczem Pruszków w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17 na stadionie przy ul. Moniuszki.