Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

25 czerwiec

OLIMPIA pokonana !!!

OLIMPIA pokonana !!!

Zwycięstwem nad beniaminkiem I ligi zakończył się pierwszy sparing Olimpii Elbląg. W Grudziądzu żółto – biało – niebiescy pokonali niedawnego rywala z II ligi - swoją imienniczkę. Trener Adam Nocoń przyjrzał się kilku kandydatom do gry w nadchodzącym sezonie.

2:0 z beniaminkiem I ligi to dość niespodziewany wynik. Na tym etapie przygotowań (rozgrywki ligowe ruszają pod koniec lipca) to jednak nie wynik był najważniejszy. Z kronikarskiego obowiązku napiszemy, że na listę strzelców wpisali się Tomasz Lewandowski i Mateusz Szmydt.
     - W pierwszej połowie wyglądaliśmy całkiem dobrze. W drugiej rywale zmusili nas do obrony. Ale jak na pierwszy sparing, to rozegraliśmy całkiem niezłe spotkanie. Zdajemy sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nami. W dzisiejszym meczu były momenty dobre, były słabsze, ale zespół z Grudziądza nie potrafił wykorzystać naszych błędów – mówił po meczu Adam Nocoń, trener Olimpii Elbląg.
     Przede wszystkim trener żółto – biało – niebieskich mógł przyjrzeć się kilku nowym zawodnikom, którzy do Elbląga przyjechali na testy. W meczu z Olimpią Grudziądz zagrał m.in. Przemysław Brychlik z ROW 1964 Rybnik. O tym, że ten zawodnik potrafi strzelać gole, Olimpijczycy mogli przekonać się dwa sezony temu, kiedy Przemysław Brychlik w meczach ROW – u z Olimpią trzykrotnie umieścił piłkę w bramce. Dwukrotnie pokonał ówczesnego bramkarza żółto – biało – niebieskich Kacpra Tułowieckiego w meczu z Rybnikiem (3:1 dla ROW), a jedną bramkę dorzucił w „szalonym” rewanżu, kiedy to Olimpijczycy wygrali 6:3.
     Przed trenerem Adamem Noconiem pokazali się także: dziewiętnastoletni pomocnik z Gwarka Tarnowskie Góry (III liga) Dawid Fojcik (w ub. sezonie rozegrał 20 meczów w barwach trzecioligowca), kolejny dziewiętnastoletni pomocnik z Gryfa Wejherowo Oskar Ryk (w ub. sezonie zagrał 30 meczów w II lidze) oraz Jakub Rek (18 lat), który w ostatnim sezonie występował w rezerwach Arki Gdynia (IV liga) oraz w CLUJ U-18 w barwach gdyńskiego zespołu.
     - Na ich ocenę przyjdzie jeszcze czas. Będą trenować z nami do końca tygodnia. Więcej odpowiedzi przyniesie sobotni sparing z Elaną Toruń – mówił Adam Nocoń
     Do Grudziądza pojechali też zawodnicy drugiej drużyny Olimpii: Klaudiusz Krasa i Dawid Wierzba. Kolejny sparing Olimpia rozegra w najbliższą sobotę 29 czerwca w Toruniu z tamtejszą Elaną.
     
     Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)
     
0:1 – Lewandowski (35. min), 0:2 – Szmydt (68. min.)
     
  Olimpia Elbląg:

I połowa:

Madejski – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Filipczyk - Demianiuk, Fojcik, Krasa, Szuprytowski - Prytuliak, Brychlik.

II połowa:

Rutkowski - Sedlewski, Kuczałek, Wierzba, Balewski - Szmydt, Korkliniewski, Pek, Ryk - Ressel, Kolosov