Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 lipiec

PO SOKOLE CZAS NA ARKĘ

PO SOKOLE CZAS NA ARKĘ

Sparing z pierwszoligowcem? Już był. To może z przedstawicielem 2. Ligi? Też był. A trzecioligowcem? Tak samo. Skoro tak, to pora na przeciwnika większego kalibru.


Już jutro (09.07) na boisku w Gniewinie swoje umiejętności Związkowi zmierzą z przygotowującymi się do rozgrywek Ekstraklasy piłkarzami Arki Gdynia. Dla Olimpii będzie to czwarty test-mecz, który ma dać więcej odpowiedzi na pytania kibiców.

Ostatni pojedynek z Sokołem Ostróda był pewną nowością dla kibiców. Zagrało 7 nowych (testowanych) piłkarzy, których fanatycy Olimpii mogli nie znać lub tylko kojarzyć. Bramek nie oglądaliśmy, a to duża zasługa Sebastiana Madejskiego, który pokazał, że dobra forma zdaje się go nie opuszczać.

- Ten mecz, to kolejny etap testów. Teraz trzeba przeanalizować grę i podjąć jakieś decyzje, co do przyszłości. Od razu po meczu trudno tak oceniać zawodników, ale być może w sparingu z Arką już niektórych nie zobaczymy. Sam mecz był bardzo dynamiczny, na boisku dużo było walki. W pierwszej połowie spotkania mieliśmy problemy z przodu, Sokół miał więcej atutów w środku pola. Na szczęście w drugiej połowie wyglądało to trochę lepiej – mówił Adam Nocoń po meczu z Sokołem Ostróda w rozmowie z portEl.pl.

 

Mecz z Arką Gdynia rozpocznie się o godzinie 11:00 w Gniewinie.

 

Lista przedsezonowych sparingów Olimpii Elbląg:

(25.06) Olimpia Grudziądz 0:2 Olimpia Elbląg (35’ Lewandowski, 68’ Szmydt)

(29.06) Elana Toruń 1:0 Olimpia Elbląg

(06.07) Olimpia Elbląg 0:0 Sokół Ostróda

(09.07) Arka Gdynia : Olimpia Elbląg (w Gniewinie)

(13.07) Olimpia Elbląg : Gryf Wejherowo

(20.07) Olimpia Elbląg : Bałtyk Gdynia