Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 wrzesień

EKSTRAKLASA B1 JUNIOR MŁODSZY: PEWNA WYGRANA W EŁKU

EKSTRAKLASA B1 JUNIOR MŁODSZY: PEWNA WYGRANA W EŁKU

Podopieczni trenera Obrębskiego w starciu z Roną Ełk spisali się na medal i dzięki mądrej oraz skutecznej grze wrócili do Elbląga z kompletem punktów.

Junior Młodszy Ekstraklasa B1

UKS Rona Ełk 0:4 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 - Kacper FILIPCZYK (41min)
0:2 - Jakub BRANECKI (43min)
0:3 - Jakub BRANECKI (73min)
0:4 - Jakub BRANECKI (86min)

Skład: Jakub Kosowski, Wojcich Prokop, Patryk Baranowski, Kacper Filipczyk, Łukasz Sarnowski, Konrad Łabeckii, Kacper Mazurek, Filip Jażwiński, Jakub Szpakowski, Jakub Branecki, Marcin Czernis

Na zmiany wchodzili: Bartosz Mowczyn, Mateusz Gójski.

Mecz rozegrany na stadionie w Ełku był wyrównany tylko przez pierwsze 30 minut. W tym okresie oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do zdobycia gola. W najgroźniejszej akcji gospodarzy nasz zespół przed stratą gola uratował słupek. Od 30 minuty Olimpia przejęła inicjatywę, wynikiem tego było zdobycie dwóch goli do przerwy. W 41 minucie po ładnym strzale z dystansu Marcina Czernisa bramkarz drużyny z Ełka sparował piłkę, do której najszybciej dobiegł Kacper Filipczyk i z bliskiej odległości zdobył gola. Dwie minuty później po bardzo ładnej, zespołowej akcji Jakub Branecki zdobywa drugiego gola dla naszej drużyny.

Druga połowa meczu to zdecydowana przewaga Związkowych. W 54 minucie po solowej akcji Jakuba Szpakowskiego gospodarzy uratował słupek. Sześć minut później Bartosz Mowczyn po minięciu kilku rywali znalazł się sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak jego strzał nie znajduje drogi do bramki. W 73 i 86 minucie meczu po ładnych zespołowych akcjach Jakub Branecki zdobywa dwa gole ustalając wynik spotkania na 0:4. Należy nadmienić, że zespół gospodarzy w drugiej części meczu nie stworzył sobie sytuacji do zdobycia gola.

- Cały zespół zasłużył na wyróżnienie – za ambicję, wolę walki i mądrość na boisku. – podsumował trener Obrębski.

Kolejne ligowe starcie już w sobotę (07.09) o godzinie 11:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej. Do Elbląga przyjedzie zespół Jezioraka Iława.