Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

9 wrzesień

EKSTRAKLASA MŁODZIK GRUPA 2: "DOBRE ZAWODY Z WYMAGAJĄCYM PRZECIWNIKIEM"

EKSTRAKLASA MŁODZIK GRUPA 2: "DOBRE ZAWODY Z WYMAGAJĄCYM PRZECIWNIKIEM"

W sobotę (7.09) zawodnicy rocznika 2007 udali się do Lubawy, gdzie podejmowali zespół Constractu.

ProTrainUp Ekstraklasa D1 Młodzik Grupa 2


KS Constract Lubawa 1:6 ZKS Olimpia Elbląg

0:1 - Aleksay BOGUSLAWSKI (3min)
1:1 - (13min)
1:2 - Dawid Czapliński (24min)
1:3 - Aleksay BOGUSLAWSKI (32min)
1:4 - Alex ANIŚKOWICZ (39min)
1:5 - Aleksay BOGUSLAWSKI (41min)
1:6 - Alex ANIŚKOWICZ (48min)

Skład: Pawłowski Natan, Łabecki Bartosz, Wityczyn Igor, Szczygłowski Tymon, Majewski Szymon, Aniśkowicz Alex, Czapliński Dawid, Kościuk Ksawery, Boguslawsky Aleksay.

Na zmiany wchodzili: Boguslawski Alexsander, Patalas Maciej, Józefowski Filip, Turulski Oliwier


Na pierwszą bramkę nie trzeba było czekać zbyt długo, już w 3’ meczu Ksawery Kościuk zagrał prostopadle do Aleksaya Boguslawskiego, który minął obrońców rywali i mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

W kolejnych minutach drużyna Constractu skutecznie grała w obronie niskiej i raz za razem wychodziła z groźnymi kontratakami. W 12’ meczu zespół gospodarzy był bliski wyrównania, po rzucie wolnym bramkarz Olimpii wybił piłkę wprost pod nogi przeciwnika, jednak po chwili naprawił swój błąd i uchronił Olimpię od utraty bramki. Niestety niecałą minutę później nieskutecznie interweniowali obrońcy Olimpii wybijając piłkę do przeciwnika. Zawodnik Constractu minął dwóch zawodników Olimpii i uderzeniem zza pola karnego pokonał Natana Pawłowskiego. W kolejnych minutach piłka przeważnie znajdowała się na połowie Constractu, jednak nie znalazła drogi do bramki gospodarzy. Dopiero w 24’ zawodnikom Olimpii udało się po raz drugi pokonać bramkarza Constractu, prawą stroną popędził Aleksay Boguslawski, dograł do wbiegającego Dawida Czaplińskiego, który spokojnie skierował piłkę do bramki rywala.

Tuż po przerwie zawodnicy Olimpii stworzyli sobie dogodną sytuację do podwyższenia wyniku, olimpijczycy przejęli piłkę przed polem karnym gospodarzy, a strzał Alexa Aniśkowicza obronił bramkarz Constractu. To co nie udało się olimpijczykom tuż po przerwie, udało się niecałe 2 minuty później. Dawid Czapliński podaniem prostopadłym obsłużył Aleksaya Boguslawskiego, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy.

Kilka minut później doskonałą sytuację do podwyższenia wyniku miał Dawid Czapliński, jednak po jego uderzeniu piłka minimalnie minęła bramkę Constractu. W kolejnej akcji ten sam zawodnik dośrodkował w pole karne, a piłkę głową do bramki skierował Alex Aniśkowicz. Niecałe 2 minuty później Olimpijczycy dołożyli kolejną bramkę, Alex Aniśkowicz podał do Aleksay Boguslawskiego, który minął obrońcę Constractu i umieścił piłkę w siatce.

Kolejne minuty to ataki zawodników Olimpii i kontrataki zawodników Constractu. W 48’ na bramkę gospodarzy uderzał Tymon Szczygłowski, w bramce interweniował bramkarz Constractu jednak piłka trafiła ponownie pod nogi zawodnika Olimpii, który dośrodkował w pole karne, a bramkę głową zdobył Alex Aniśkowicz ustalając końcowy wynik spotkania.

Komentarz trenera Kamila Syroki:

- Rozegraliśmy dobre zawody z wymagającym przeciwnikiem. Pierwsza połowa była dość wyrównana, co prawda rywal skupił się na grze w obronie, jednak wyprowadzał groźne kontrataki i dobrze wykonywał stałe fragmenty gry. Cieszy ilość stwarzanych sytuacji, jeśli chodzi natomiast o grę w obronie czasami brakowało asekuracji partnera nad czym musimy popracować.


Następny mecz:

ZKS Olimpia Elbląg - AP Ostróda
14.09.2019 r. godzina 13.00
Elbląg ul. Moniuszki