Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

7 październik

CLJ U-15: PEWNE ZWYCIĘSTWO

CLJ U-15: PEWNE ZWYCIĘSTWO

Dobry i emocjonujący mecz obejrzeli w sobotę (5.10) kibice na ul. Skrzydlatej, którzy zjawili się na pojedynku trampkarzy Olimpii z SMS-em Łódź. W spotkaniu padło aż pięć bramek, a najwięcej z nich zdobyli gospodarze.

Centralna Liga Juniorów U-15

ZKS Olimpia Elbląg 4:1 UKS SMS Łódź

1:0 - Szymon GRĄCZEWSKI (5min)
2:0 - Szymon GRĄCZEWSKI (6min)
2:1 - Dominik Dryka (20min)
3:1 - Mateusz GŁOWIŃSKI (57min)
4:1 - Jan PIRÓG (64min)

Skład Olimpii: Damian Kowalczyk (Michał Tyburski) - Tomasz Łoś (Krzysztof Rokita), Bartosz Leszczyński, Artur Łąpieś, Filip Kasprzykowski (Filip Sznajder) - Mikołaj Sanocki (Dawid Olejniczak), Tymoteusz Pryczkowski, Kordian Stolarowicz (Alan Dziurdzia) - Filip Sokół, Mateusz Głowiński (Jan Piróg), Szymon Grączewski (Marek Mostowiec)

 

Nasi zawodnicy świetnie weszli w ten mecz, bardzo szybko strzelając dwie bramki i, mówiąc kolokwialnie, ustawili sobie granie. Goście zaskoczeni takim obrotem sprawy, nie potrafili stworzyć dużego zagrożenia, aż do 20 minuty, kiedy to mała niefrasobliwość w naszych szeregach przyniosła bramkę kontaktową dla łodzian. Po tym czasie obydwie drużyny grały już bardzo uważnie w defensywie i żadnej z nich nie udało się strzelić bramki.

Jednak to żółto-biało-niebiescy posiadali większą kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Goście jeszcze na początku drugiej połowy zerwali się do ataku i próbowali nas zdominować, ale nie trwało to długo. Olimpijczycy po kilku minutach opanowali grę i coraz częściej byli w jej posiadaniu. W 57 minucie nasza drużyna podwyższyła na 3:1, kiedy to bramkę strzałem głową zdobył Mateusz Głowiński. Formalności dopełnił i ustalił wynik na 4:1 Janek Piróg, który wygrał walkę o pozycję w polu karnym i płaskim strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza SMS-u.

Komentarz trenera Rafała Starzyńskiego:

- Był to nasz dobry występ, z czego wszyscy jesteśmy zadowoleni. Większość z naszych zawodników zagrała bardzo dobre zawody, niektórzy najlepsze z dotychczas rozegranych w CLJ U-15. Kluczem do sukcesu były szybko strzelone dwie bramki, które pozwoliły chłopcom nabrać pewności siebie i wiary w końcowy sukces oraz skuteczność w sytuacjach jakie sobie stworzyliśmy pod bramką przeciwnika, a to było naszą bolączką od początku ligi. W pewnym momencie zabrakło nam trochę cierpliwości i dłuższego utrzymywania się przy piłce, ale tego też się nauczymy. Uważam, że w dużym stopniu dyspozycja w tym meczu była związana z poprzednim mikrocyklem treningowym, w którym zaangażowanie chłopców znacznie się poprawiło i na podtrzymanie tego liczę już od poniedziałku.

Następny mecz:

CLJ U-15 "Runda jesienna gr. A": 9. kolejka
Escola Varsovia - ZKS Olimpia Elbląg
13.10.2019 godz. 14:30