Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 lipiec

Piłkarze Olimpii Elbląg wznowili treningi (fotorelacja)

Piłkarze Olimpii Elbląg wznowili treningi (fotorelacja)

Olimpia Elbląg rozpoczęła dziś przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na pierwszym treningu zespołu pojawiło się 23 zawodników.

Z zespołem trenuje dziewięciu testowanych zawodników. Są to: Remigiusz Pawłowski (napastnik), Borys Piórkowski (pomocnik), Marcin Witkowski (pomocnik), Przemysław Kruszyński (pomocnik, wszyscy Jeziorak Iława), Kacper Tułowiecki (bramkarz), Mateusz Pilch (pomocnik, obaj Bałtyk Gdynia), Paweł Kowalczyk (pomocnik, Arka II Gdynia), a także Łukasz Pietroń (pomocnik,Gryf Wejherowo) i Kamil Kuczkowski (pomocnik, Barkas Tolkmicko).

Ponadto w treningu uczestniczyli: Mateusz Imianowski, Kacper Malewski, Mateusz Jurgielewicz, Bartłomiej Firlej, Kamil Piotrowski, Jacek Czerniewski, Oleg Ichim, Tomasz Szawara, Michał Ressel, Kiriłł Raduszko, Radosław Stępień, Dawid Zieliński, Marcin Sawicki i Kamil Graczyk. Z powodu problemów żołądkowych w zajęciach nie wziął udziału Kamil Kopycki.

Trener Adam Boros o przygotowaniach zespołu:

- Dziś spotkaliśmy się, aby wprowadzić zawodników w cykl treningowy, przygotować się przed jutrzejszymi badaniami wydolnościowymi, następnie w piątek mamy badania lekarskie. Od poniedziałku zaczniemy zgrupowanie dochodzeniowe. Zajęcia odbywać  się będą na naszych obiektach, w szczególności na Moniuszki.

O testowanych zawodnikach:

- Jest z nami czterech młodych chłopaków z Iławy, rocznik 1996. Jest dwójka z Bałtyku Gdynia. Trenuje z nami również Łukasz Pietroń, Paweł Kowalczyk - młody chłopak z drugiej drużyny Arki Gdynia, a także Kamil Kuczkowski. Kontrakty nie są jeszcze podpisane, ale na pewno wspólny język znaleźliśmy z Łukaszem Pietroniem i Kacprem Tułowieckim. W przypadku młodych zawodników z Iławy, to będziemy się im przyglądali. Nie wiemy dzisiaj, czy spełnią oczekiwania na tyle, żeby wspomóc nas bezpośrednio w walce w III lidze. Być może początkiem ich przygody będzie Centralna Liga Juniorów.

O odejściu Antona Kołosowa i pozostaniu w drużynie Olega Ichima:

- Nieoczekiwanie dla nas decyzję o odejściu z klubu podjął Anton Kołosow i będziemy musieli go kimś zastąpić. Cieszę się, że Oleg Ichim jest z nami. Porozumiał się z prezesami odnośnie kontraktu. Jak wszyscy wiemy są to całkiem inne warunki finansowe niż w II lidze. Na pewno przyda się jego doświadczenie. Jak wiadomo zespół trzeba opierać na solidnych fundamentach, a Oleg będzie na pewno mocnym punktem.

Z drużyną pożegnali się Tomasz Lewandowski (Pogoń Siedlce), Tomasz Sedlewski (Stomil Olsztyn ?), Hieronim Zoch (Wigry Suwałki ?), Roman Maciejak, Iulian Petrache, Naoto Noguchi, Anton Kołosow (szukają klubów), Patryk Sokołowski, Maciej Prusinowski (obaj koniec wypożyczenia z Legii Warszawa), Rafał Leśniewski (koniec wypożyczenia z Zawiszy Bydgoszcz), Patryk Oleksa (zakończenie wypożyczenia z Miedzi Legnica).

ŁK