Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

4 lipiec

Cel na przyszły sezon jest jeden – awans do drugiej ligi

Cel na przyszły sezon jest jeden – awans do drugiej ligi

W piątek 4 czerwca w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Pawła Guminiaka oraz wiceprezesa ds. młodzieży Jacka Perlińskiego. - Naszym celem jest awans do drugiej ligi – zapowiedział podczas konferencji prezes.

Na pewno jest wiele tematów do poruszenia. Celowo nie dążyłem do spotkania ponieważ nadal jest sporo niewiadomych. Konkret jest jeden – na dzień dzisiejszy jesteśmy w trzeciej lidze i do tej ligi się przygotowujemy, choć w wielu mediach, także ogólnopolskich mówi się o tym, że do rozgrywek nie przystąpią Kolejarz Stróże i Flota Świnoujście. Jeżeli będzie możliwość gry w drugiej lidze, to jesteśmy na to gotowi.

Zespół Olimpii rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. - Wczoraj były badania wydolnościowej, dzisiaj badania medyczne. Od poniedziałku zaczyna się okres konkretnego przygotowania włącznie z obozem dochodzeniowym na naszych boiskach. Warunki są bardzo dobre pod wieloma względami. Chcemy w tym sezonie walczyć o powrót do drugiej ligi i mam nadzieję, że zawodnicy, których mamy dadzą radę, ja w nich wierzę.

- Cieszymy się, że udało się utrzymać zespół w Centralnej Lidze Juniorów, było to duże wyzwanie. W nadchodzącym sezonie można tą ligę nazwać ekstraklasę młodzieżową. Stawiamy na młodzież. Wierzę, że to zaowocuje w przyszłości – dodał prezes Paweł Guminiak.

Podczas konferencji padło pytanie o wakat na stanowisku trenera koordynatora, do którego odniósł się prezes. - Nie jest to łatwe zadanie. Chcemy tą funkcję wyłączyć ze struktur trenerskich poszczególnych roczników. Musi być to osoba zupełnie niezwiązana z żadnym rocznikiem. Większość trenerów z klubu zdecydowała się pozostać przy swoim roczniku, dlatego szukamy również na zewnątrz. Mam nadzieję, że do rozpoczęcia sezonu, a najlepiej do rozpoczęcia obozów taka osoba będzie w klubie zatrudniona. Było kilku chętnych spoza Elbląga, ale nie zdecydowaliśmy się, na którąś z tych osób, choć niewykluczone, że ich temat powróci.

Prezes o sytuacji kadrowej zespołu. – Deklaracje gry amatora są podpisane praktycznie z większością zawodników. Pozostałą kwestia tych, którzy do nas dochodzą. Nie podejmujemy od razu decyzji. Sprawdzamy ich i przyglądamy się. Na pewno te decyzje zostaną podjęte przed Pucharem Polski, który jest 19 lipca, aby trener mógł skorzystać z nowych zawodników. Jak na razie sfinalizowane zostały rozmowy z Łukaszem Pietroniem, a także bramkarzem Kacprem Tułowieckim.

Anton Kołosow prawdopodobnie wróci do drużyny. - Dosłownie przed chwilą dostałem wiadomość, że nasz snajper, który był na testach chce do nas wrócić. Każdy ma możliwość spróbowania swoich sił w innym miejscy. Teraz Anton będzie musiał przekonać do siebie trenera. My na pewno nie będziemy decydować z kim trener chce współpracować. Jest postawiony jeden cel – awans do drugiej ligi. Ja rozliczam za wynik, anie za to jakimi zawodnikami to robi.

Zmieniony zostanie sposób funkcjonowania rezerw. - Drugi zespół będzie w klubie funkcjonował. Nie wiemy jeszcze na którym poziomie zagra ponieważ utrzymali się w czwartej lidze, a związek może wyrazić zgodę na grę tego zespołu o klasę niżej od pierwszego. Formułą drugiego zespołu zmieni się. Ten zespół ma służyć temu, aby grali w nim zawodnicy z pierwszego zespołu i z Centralnej Ligi Juniorów.

O uzyskaniu absolutorium i finansach. - Co rok każde stowarzyszenie ma obowiązek otrzymania absolutorium. Kontrola finansowa musi się dobyć każdego roku do końca czerwca i zostać wysłana do odpowiedniego organu. W naszej strukturze odeszliśmy od Komisji Rewizyjnej, którą zastąpił Komisarz – jednoosobowy organ, który to sprawdza i nadzoruje. Nasza sytuacja finansowa jest w miarę stabilna.

Druga część konferencji dotyczyła grup młodzieżowych. Głos zabrał wiceprezes ds. młodzieży Jacek Perliński. - Nieskromnie powiem, że Olimpia Elbląg jest w tej chwili największą siłą w piłce młodzieżowej w naszym województwie. Mamy kilkanaście grup młodzieżowych, z czego siedem najstarszych uczestniczyło w oficjalnych rozgrywkach PZPN. W większości zajmując miejsca medalowe. Trampkarz młodszy zdobył Wicemistrzostwo Województwa, Trampkarz młodszy również. W kategorii Juniora Młodszego zdobyliśmy Mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej, natomiast w Juniorze największe nasze osiągnięcie to utrzymanie zespołu w Centralnej Lidze Juniorów. Zespół występujący w tej lidze zajął 7 miejsce, a drugi zespół Zdobył Mistrzostwo Województwa w Lidze Wojewódzkiej.

 ŁK