Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

17 lipiec

Nowe twarze w Olimpii Elbląg

Nowe twarze w Olimpii Elbląg

Klub podpisał umowy z nowymi zawodnikami. Są to Kacper Tułowiecki, Łukasz Pietroń, Robert Wesołowski, Jakub Bojas oraz Damian Szuprytowski.

 

Kacper Tułowiecki występuje na pozycji bramkarza. 23-latek jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Następnie grał w Motławie Suchy Dąb, Cartusii Kartuzy, Gryfie Wejherowo, a ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Bałtyku Gdynia, gdzie zagrał w 13 meczach III ligi.

 

Łukasz Pietroń to 25-letni pomocnik urodzony w Nowym Dworze Gdańskim. m.in. w Lechii Gdańsk, Kotwicy Kołobrzeg, Jezioraku Iława, Bytovii Bytów, a ostatnio w Gryfie Wejherowo. Pietroń barwy Olimpii reprezentował już w latach 2009-2011.

 

Z Wigier Suwałki do Olimpii Elbląg przybył Robert Wesołowski. 23-letni pomocnik pochodzi z Malborka. W przeszłości grał również w Gromie Nowy Staw i Sokole Sokółka.

 

Formację ofensywną Olimpii wzmocnił 23-letni wychowanek Zawiszy Bydgoszcz – Jakub Bojas. Napastnik występował wcześniej m.in. w Bytovii Bytów i Legionovii Legionowa.

 

W linii pomocy oglądać będziemy również Damiana Szuprytowskiego. 25-letni pomocnik ma za sobą występy w Lechii Gdańsk, Górniku Polkowice, Concordii Elbląg i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

Blisko podpisania umów z klubem są Kamil Kuczkowski i Paweł Kowalczyk. Z drużyną pożegnał się definitywnie Tomasz Sambor, który nie będzie w stanie połączyć obowiązków w pracy z treningami i występami w Olimpii Elbląg. 

ŁK