Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

5 sierpień

Przed nami derby

Przed nami derby

Od pojedynku z Concordią Elbląg - rywalem zza między Olimpia rozpocznie sezon 2014/2015 III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. 

Obie drużyny spadły w ubiegłym sezonie z II ligi. O ile Olimpia do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie, to Concordia w zasadzie po rundzie jesiennej mogła być pewna spadku. Do degradacji elbląskich zespołów przyczyniła się również reforma rozgrywek (powstała jedna centralna II liga). Z grupy wschodniej i zachodnie spadło łącznie 20 drużyn.

Przed nowym sezonem w Olimpii zaszło wiele zmian kadrowych. Z drużyny odeszły czołowe postaci m.in. kapitan Tomasz Lewandowski, Tomasz Sedlewski, Hieronim Zoch, Maciej Prusinowski, Patryk Sokołowski czy Tomasz Sambor.

Z podstawowej jedenastki w klubie zostali Oleg Ichim, Radosław Stępień, Michał Ressel, Kamil Graczyk i Anton Kołosow. Ichim został nawet wybrany nowym kapitanem zespołu, ale wobec kontuzji na boisku zobaczymy go najwcześniej na początku września.

Zespół Adama Borosa został wzmocniony nowymi zawodnikami. Są nimi Kacper Tułowiecki, Łukasz Pietroń, Robert Wesołowski, Damian Szuprytowski, Jakub Bojas, Kamil Kuczkowski i Krzysztof Iwanowski.

Wielkiego pecha miał Robert Wesołowski, który doznał kontuzji w meczu sparingowym z Arką Gdynia i czeka go minimum 5-co miesięczna przerwa.

Ze sztabu szkoleniowego Olimpii ubył Dariusz Kaczmarczyk, który objął funkcję koordynatora grup młodzieżowych.

Gospodarzem meczu derbowego będzie Concordia, a spotkanie zaplanowano na niedzielę 10 sierpnia 2014, na godz. 17:30. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Elblągu przy ul. Agrykola 8. Klub Olimpia nie prowadzi sprzedaży biletów na ten mecz.

ŁK