Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

10 wrzesień

Zwycięstwo nad Drwęcą, bramka Pietronia ozdobą meczu

Zwycięstwo nad Drwęcą, bramka Pietronia ozdobą meczu

W wyjazdowym spotkaniu Olimpia Elbląg pokonała Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 2:0. Bramki dla Olimpii zdobyli Łukasz Pietroń i Jakub Bojas. Szczególnej urody była bramka Pietronia. 

 Elbląska Olimpia rozstrzygnęła losy spotkania już w pierwszej połowie aplikując gospodarzom dwie bramki. Pierwszą bramkę dla Olimpii zdobył niezawodny Łukasz Pietroń, który po rozegraniu rzutu rożnego otrzymał piłkę w okolicach 25 metra i huknął z półwoleja nie do obrony dla bramkarza.

Wynik ustalił Jakub Bojas, który w ostatnich meczach znajduje w oczach trenera Adama Borosa więcej zaufania niż Anton Kołosow i odwdzięczył się strzeleniem drugiej bramki w barwach Olimpii.

Żółto-Biało-Niebiescy mimo zwycięstwa musieli pożegnać się z fotelem lidera ponieważ Olimpia Zambrów rozgromiła Puszczę Hajnówka 7:1 i stosunkiem bramek wyprzedza elblążan.

 

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)

Łukasz Pietroń 27, Jakub Bojas 36 


Olimpia: Tułowiecki — Szawara, Szuprytowski, Kowalczyk, Iwanowski, Pietroń (85' Wojtkiewicz), Kuczkowski (62' Graczyk), Pietrewicz, Stępień, Kopycki (58' Kołosow), Bojas (76' Czerniewski)

Wyniki 7. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:


Olimpia Olsztynek - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:0,

Olimpia Zambrów - Puszcza Hajnówka 7:1

Concordia Elbląg - Rominta Gołdap 0:0

Znicz Biała Piska - KS Wasilków 1:1

Warmia Grajewo - Płomień Ełk 1:1

Sokół Ostróda - Jagiellonia II Białystok 0:1

MKS Korsze - ŁKS 1926 Łomża 7:0

Huragan Morąg - Start Działdowo 1:1