Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

26 wrzesień

Zmagania grup młodzieżowych

Zmagania grup młodzieżowych

Przed nami kolejny weekend zmagań piłkarskich drużyn ZKS Olimpii Elbląg. Oprócz wyjazdowego meczu I zespołu z ŁKS Łomża ciekawie zapowiadają się inne mecze z udziałem naszych zawodników.

Juniorzy grający w CLJ jadą do Kielc, aby tam zmierzyć się z kolejnym silnym przeciwnikiem jakim jest KORONA. Po kilku porażkach i ostatnio ciekawej grze z Wisłą Kraków liczymy na zdobycz punktową.

II zespół zmierzy się z Syreną Młynary w niedzielę 28 IX o godz. 16.00 na boisku przy ul Moniuszki. Warto nadmienić, że w tej drużynie grają zawodnicy z I zespołu, którzy nie zmieścili się do meczowej 18-stki oraz wracający po kontuzji między innymi jest szansa, że zobaczymy już Daniela Barana, Kamila Piotrowskiego oraz Rafała Maciążka. W drużynie tej również grają zawodnicy z CLJ, którzy również w danej kolejce są poza 18-stką.

Liga Wojewódzka Juniora Starszego to ciekawy eksperyment, w którym grają zawodnicy o 3 lata młodsi z rocznika 1999 pod wodzą Jacka Sadowskiego i całkiem nieźle sobie radzą w tych rozgrywkach. W sobotę o godz. 14.00 zmierzą się ze starszymi kolegami z Ornety. Mecz odbędzie się przy ul. Skrzydlatej.

Liga Wojewódzka Juniora Młodszego to przepustka do Makroregionalnej Ligi. Dwa najlepsze zespoły po rundzie jesiennej z każdego Województwa będą grać między sobą o tytuł Mistrza Polski. Rywalizacja jest bardzo ciekawa, a o możliwość gry walczą co najmniej 4 zespoły. Wśród nich nasz z rocznika 1998 pod okiem Janusza Buczkowskiego, a najbliższy mecz, który odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 na Skrzydlatej należy do bardzo ważnych, a rywalem jest miejscowa Concordia, która również ma apetyt na sukces w tej kategorii wiekowej zwłaszcza, że w minionym sezonie zajęli 3 miejsce w Polsce. Liczymy na dobry mecz i zwycięstwo lepszych (oczywiście tylko ZKS). Kibiców, którzy nie pojadą do Łomży zapraszamy na to spotkanie.

W Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy w sobotę na wyjeździe będziemy rywalizować z Don Bosco Ostróda. W tej kategorii wiekowej brakuje szczęścia, aby mecze kończyły się w pełni po naszej myśli. Liczymy, że starania trenera Arkadiusza Ziółkowskiego będą przynosić lepsze wyniki sportowe. Rywalizacja tu odbywa się systemem szkockim.

 

W Lidze Trampkarza Młodszego mamy 2 drużyny jedną właściwą wiekowo rocznik 2001 pod wodzą Adama Albertowicza, który powinien powalczyć o wyższe cele, a najbliższy mecz w niedzielę o godz.10.00 na Skrzydlatej z Concordią potwierdzi te aspiracje oraz drugi zespół młodszy z rocznika 2002, której trenerem są Piotr Zając i Michał Ratajczyk. Zagrają oni w sobotę z tamtejszą Zatoką. Tu również każdy ze sobą zagra cztery razy.

Dalsza część prezentacji drużyn młodzieżowych już niebawem.