Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

27 wrzesień

Derby Elbląga w WLJM dla Olimpii

Derby Elbląga w WLJM dla Olimpii

Derby zawsze przynoszą emacje. Zwłaszcza, że stawka była spora. Nasi zawodnicy mocno przyblizyli się do AWANSU do Makroregionu.

Mecz "na szczycie" między zespołami prowadzącymi w tabeli po 6-ciu kolejkach Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego, ale przecież jakby nie było - derby regionu elbląskiego. No i ranga spotkania spowodowała duże usztywnienie w naszych szeregach. Na początek to goście przeprowadzają 2 dość groźne akcje, W 8` rzut wolny Kacper Salonek zagrywa zamiast w kierunku bramki wzdłuż pola karnego i Mateusz Kamiński z ok 25m uderza kapitalnie w okienko i bramkarz nie ma nic do gadania. Po kilku minutach mogło już być 2-0 , jednak Kuba Perliński pudłuje z kilku metrów w wyśmienitej sytuacji. Rehabilituje się w 17` dobijając piłkę odbitą od poprzeczki po strzale Adama Koniecznego (także po "stałym" fragmencie gry). Mimo prowadzenia już 2-0 nadal gra w naszym wykonaniu nie jest zbyt pewna i zdecydowana. Wprawdzie mamy kolejne szanse (chociażby Paweł Drankiewicz uderzający obok słupka), ale to niespodziewanie Concordia wykorzystuje nieuwagę sędziego w 24` i rusza z kontrą, której nie potrafimy przerwać, piłka po rykoszecie wpada pod nogi Olka Goli (niedawno grał u nas), który wykorzystuje sytuację sam na sam. I robi się trochę nerwowo, rywale uwierzyli, że mogą coś dzisiaj zdziałać. Na szczęście faul w ostatniej minucie regulaminowego czasu 1-szej połowy na Dominiku Pawłowskim i silnie uderzenie Adama Koniecznego z dużej odległości ląduje w siatce po błędzie bramkarza.

W drugiej części gramy już spokojniej, spowalniając grę i licząc na kontrataki, z których 3 są kapitalne - jednak nie udaje nam się podwyższyć prowadzenia. Bliżej końca goście stwarzają kilka groźniejszych sytuacji, ale pewnie broni Daniel Godlewski, raz nawet sparowując piłkę na poprzeczkę.

W sumie zasłużone zwycięstwo Olimpijczyków. Pewnie, że mecz to spotkanie walki, które nie mogło się zbytnio podobać, a nasza gra także pozostawała wiele do życzenia. Ale tak dzisiaj trzeba było grać i chwała naszym piłkarzom za zaangażowanie i świetnie wykonywane stałe fragmenty. Wydaje się, że doświadczenie zdobyte przez kilka lat gry w meczach z wymagającymi przeciwnikami zaowocowało łatwiejszym opanowaniem stresu i skuteczniejszą grą.

Tylko Olimpia, w Elblągu tylko Olimpia !!! 

 

 

1. Daniel Godlewski   
2. Mateusz Kamiński BRAMKA kontuzja zmiana w 68" Mateusz Rakowski   
3. Szymon Łachacki   
4. Adam Konieczny (c)  BRAMKA  (1 asysta)   
5. Paweł Drankiewicz   
6. Łukasz Margalski    
7. Kacper Korkliniewski   
8. Kacper Salonek  (1 asysta)   
9. Jakub Perliński   BRAMKA zmiana w 78" Bartosz Kozłowski   
10. Dominik Pawłowski  (1 asysta) zmiana w 58" Filip Szczepański   
11. Kamil Horyd  zmiana w 80" Jakub Jackowski