Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

1 październik

Olimpia odpada z Wojewódzkiego Pucharu Polski

Olimpia odpada z Wojewódzkiego Pucharu Polski

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w dzisiejszym meczu 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Olimpia Elbląg przegrała z Błękitnymi Orneta 2:3 i odpadła z dalszej rywalizacji. Bramki dla Olimpii zdobyli Jakub Bojas oraz Krzysztof Iwanowski. Z kolei druga drużyna awansowała do kolejnej rundy bez rozegrania meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał fatalnego wyniku. Olimpia jak przystało na faworyta przejęła inicjatywę na boisku i w pierwszej połowie zdobyła bramkę. Błąd obrońcy z Ornety w polu karnym wykorzystał Jakub Bojas i Olimpia wyszła na prowadzenie. Niestety druga połowa to popis strzeleckich umiejętności zawodnika Błękitnych Patryka Chodkowskiego, który dwukrotnie pokonał Kacpra Tułowieckiego. Olimpijczycy wyrównali dopiero w 78 minucie. Dośrodkowanie w pole karne skutecznie wykończył Krzysztof Iwanowski.

O awansie Błękitnych do kolejnej rundy zdecydował pewnie wykonany rzut karny przez Grzegorza Kulpakę w 86. minucie podyktowany za zagranie ręką w polu karnym. Elblążanom zabrakło już czasu na odrobienie strat i niespodzianka stałą się faktem.

W kolejnej rundzie zagra natomiast drugi zespół Olimpii. Rywal rezerw Kormoran Zwierzewo nie przyjechał na mecz, który miał zostać rozegrany na stadionie przy Moniuszki. Rywalem dwójki będzie Huragan Morąg, a spotkanie zaplanowano na 15 października.

 

Błękitni Orneta – Olimpia Elbląg 3:2 (0:1)

Bramki dla Olimpii: Bojas, Iwanowski

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Ichim, Maciążek, Kowalczyk, Wojtkiewicz (46`Szuprytowski), Pietroń, Ressel (59`Iwanowski), Zieliński (59`Graczyk), Kuczkowski, Kołosow, Bojas

 

Olimpia II Elbląg – Kormoran Zwierzewo 3:0 (wo)

 

Wyniki pozostałych meczów 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski dotychczas rozegranych:

Ewingi Zalewo – Huragan Morąg 0:2

Zatoka Braniewo – Polonia Pasłęk 1:4

Motor Lubawa – GKS Wikielec

Radomniak Radomno – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:3 (wo)

GKS Stawiguda – Start Działdowo 0:2

Start Nidzica – Sokół Ostróda 0:5

Tęcza Biskupiec – Olimpia Olsztynek 0:6

Stomil II Olsztyn – Warmia Olsztyn 2:4

DKS Dobre Miasto – MKS Korsze 0:1

Reduta Bisztynek – Victoria Bartoszyce 1:3

Start Kozłowo – Płomień Ełk 2:4

Kłobuk Mikołajki – Znicz Białą Piska 0:13

Vęgoria Węgorzewo – Rominta Gołdap 0:3