Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

15 październik

Huragan wyeliminował Olimpię II z Wojewódzkiego Pucharu Polski

Huragan wyeliminował Olimpię II z Wojewódzkiego Pucharu Polski

Druga drużyna Olimpii przegrała wyraźnie z Huraganem Morąg 0:3 i pożegnała się z rozgrywkami o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

W pierwszej części spotkania elblążanie oddali tylko jeden groźny strzał na bramkę rywali. Z okolic 20 metra z rzutu wolnego w spojenie słupka z poprzeczką uderzył Bartosz Śmigielski.

Goście wyszli na prowadzenie w 22. minucie spotkania. Bramkę uderzeniem z dystansu zdobył Tomasz Śnieżawski. Ten sam zawodnik w 68. minucie pokonał ponownie bramkarza Olimpii, a w samej końcówce spotkania gospodarzy dobił Daniel Chiliński.

„Dwójka” Olimpii mimo wzmocnienia przez zawodników będących w kadrze pierwszego zespołu, stanowili wyłącznie tło dla wyżej notowanego rywala. Z pozytywnej strony pokazał się tylko Daniel Baran, który wraca do gry po długiej kontuzji.

Olimpia II Elbląg – Huragan Morąg 0:3 (0:1)

Śnieżawski 22`, 68`, Chiliński 90`

Olimpia Elbląg – Stupak – Śmigielski, Czerniewski, Firlej, Wojtkiewicz, Baran, Jarosiński (78` Szczęch), Zieliński, Sawicki, Raduszko (69` Klonowski), Kuciński (85` Dzieżyc)

Huragan Morąg: Dzikowski – Lipka, Przybylski, Nawrocki, Bobek, Kułakowski (73` Chiliński), Kierstan, Bogdziewicz, Czorniej, Podgórski, Śnieżawski