Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

2 listopad

Łódź zdobyta, ŁKS pokonany !

Łódź zdobyta, ŁKS pokonany !

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśłi juniorzy Olimpii występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Zespół pod wodzą trenera Dariusza Tyburskiego wygrał 3:1 z ŁKS-em w Łodzi. 

Elblążanie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy spotkania. Już w 8 minucie Michał Bartkowski po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce, a kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Olimpii na 2:0. Piłkę w pole karne dośrodkował Bartosz Skolimowski, a Bartkowski skutecznie uderzył piłkę głową. Olimpia poszła za ciosem i już w 26 min. prowadziła 3:0. Sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Paweł Leszczyński.

Gospodarze byli wstanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem Jakuba Olejniczaka w 37 min. Później juniorzy umiejętnie się bronili i utrzymali korzystny wynik do końca spotkania i wydostali się ze strefy spadkowej.
     
ŁKS Łódź – Olimpia Elbląg 1:3 (1:3)    

Michał Bartkowski 8` i 14`, Leszczyński 26` - Olejniczak 37`
     
Olimpia Elbląg : Stupak – Nowikiewicz, Folusiewicz, Skolimowski, Kaczmarczyk, Szulc, Kuciński Konrad, Szczęch (70' Kuciński Karol), Leszczyński, Bałachowski (46' Dzieżyc), Bartkowski (89' Lichołat)