Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

26 czerwiec

I po turnieju Olimpia - Wopal CUP

I po turnieju Olimpia - Wopal CUP

Dzień wcześniej przyjęliśmy na Moniuszki młodych piłkarzy stołecznej Legii. Chłopcy otrzymali od nas pamiątkowe szaliki ZKS Olimpia Elbląg ufundowane przez Michała Karasia, a w niedziele odbył się Ogólnopolski Turniej Olimpia- Wopal Cup. W turnieju wzięło udział 18 zespołów z 4 województw i około 200 zawodników. O godzinie 10:00 zaczęły się pierwsze mecze. Graliśmy systemem każdy z każdym w 3 grupach, aby wyłonić zespoły z dwóch pierwszych miejsc z grupy, z 3 i 4 oraz z 5 i 6.

O 13:00 była przerwa w której odwiedził nas GOŚĆ Specjalny- był nim wychowanek Olimpii Elbląg, obecnie bramkarz Ipswitch Town Bartosz Białkowski. Każdy uczestnik turnieju miał możliwości wykonania rzutu karnego i pokonania Bartka. W nagrodę zawodnicy otrzymywali gadżety. Później był czas na wykonanie sobie zdjęcia oraz uzyskanie autografu.

Bartek dziękujemy za udział w naszym turnieju.

Około godziny 14 zaczęliśmy zmagania z fazie finałowej. Pogoda nie okazała się zbyt wyrozumiała, ale że mieliśmy gościa z Anglii to była typowo angielska i dzieci nie oszczędzała. Ostatecznie każda drużyna rozegrała 9 spotkań.
O 17 nastąpiło zakończenie turnieju i rozdanie nagród. Turniej wygrał Juventus Bydgoszcz remisując jeden mecz w grupie i wygrywając osiem pozostałych. Na drugim miejscu uplasowało się U2 Bytów, a trzecia była Legia Warszawa. Królem strzelców został zawodnik U2 Bytów Kacper Wrzesiński strzelając 11 bramek. Najlepszym zawodnikiem został zawodnik z Lechii Gdańsk I Bartosz Borkowski, a bramkarzem Paweł Stanek z Legii Warszawa, który dodatkowo otrzymał także rękawice Bartosza Białkowskiego z autografem. Trzej wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Także wyróżniliśmy dwie dziewczynki, które na równi z chłopakami walczyły na murawie były nimi Nadia Ratajczyk bramkarka Pomezanii Malbork, oraz Julia Ignatowicz U2 Bytów. Trenerzy wyznaczyli najlepszego zawodnika ze swojej drużyny, który otrzymały statuetkę. Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz każdy zawodnik medal.

 

Ostateczna kolejność:

 

Juventus Bydgoszcz
U2 Bytów
Legia Warszawa
Lechia I Gdańsk
Gedania Gdańsk
12 Włocławek
Jaguar Gdańsk
Wierzyca Pelplin
Lechia II Gdańsk
Mazuria Giżycko
Concordia Elbląg
Piki Gdańsk
Beniaminek Starogard Gdański
Olimpia I Elbląg
Rodło Kwidzyn
As Pomorze
Pomezania Malbork
Olimpia II Elbląg