Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

8 lipiec

Olimpia = stabilizacja

Olimpia = stabilizacja

Przygotowania Olimpii do nadchodzącego sezonu, zmiany w systemie szkolenia młodzieży, współpraca z klubami z regionu, a także przygotowania do obchodów 70-cia istnienia klubu. To tylko niektóre z tematów poruszonych na konferencji prasowej Olimpii Elbląg.

Motywem przewodnim konferencji była sytuacja finansowa i organizacyjna klubu. Gospodarze spotkania Paweł Guminiak – Prezes Zarządu oraz Adam Boros – trener pierwszego zespołu wielokrotnie podkreślali, że kondycja klubu jest bardzo stabilna. Klub nie jest zadłużony, nie boryka się z problemami administracyjno-organizacyjnymi. Kadra I zespołu została domknięta. Przed zespołem wytyczone jasne cele. Awans do II ligi, systematyczne wprowadzanie wychowanków do zespołu. Władze klubu dokładają wszelkich starań, aby zagwarantować jak najlepsze warunki do rozwoju młodzieży trenującej w Akademii Olimpii Elbląg.

Akademia Olimpii Elbląg zrzesza blisko 400 młodych zawodników uczących się piłkarskiego rzemiosła pod okiem trenerów w dziesięciu grupach młodzieżowych. W Akademii powstała nowa funkcja - trenera koordynatora wszystkich grup młodzieżowych. Został nim trener Karol Przybyła. Do jego obowiązków należeć będzie planowanie działań wykonywanych wspólnie przez wszystkie grupy młodzieżowe, organizowanie dodatkowych zajęć dla poszczególnych zawodników, a także indywidualizację treningów.


Szkoleniu i ogrywaniu młodych piłkarzy Olimpii Elbląg ma służyć kolejny projekt zapoczątkowany przez klub. Olimpia rozpoczęła współpracę z IV ligową Polonią Pasłęk, z grającą w lidze okręgowej Syreną Młynary, a także z A klasowym GLKS Pomowcem Gronowo Elbląskie. Kooperacja dotyczyć ma bezgotówkowych transferów zawodników Olimpii, którzy nie znajdą się w kadrze pierwszego zespołu, do wyżej wymienionych drużyn. Będzie to idealna okazja do podtrzymywania rytmu meczowego, „ogrywania się” i stale podnoszenia swoich umiejętność. Współpraca funkcjonować będzie również w drugą stronę. Olimpia będzie mogła pozyskać wyróżniających się zawodników z wspominanych zespołów i włączyć ich do kadry pierwszego zespołu.

Tematem konferencji były także uroczystości związane z rocznicą 70-cia istnienia klubu. Kibiców szczególnie zainteresować powinien mecz, który odbędzie się 5 września o godzinie 17:00 na stadionie przy Agrykola, w którym zmierzą się Olimpia Elbląg z Jagiellonią Białystok. Trzeci zespół w zakończonym przed kilkoma tygodniami sezonie ekstraklasy to na pewno atrakcyjny, ale i bardzo wymagający rywal. Innym akcentem jubileuszu będzie uroczysta Gala 70-lecia, zaplanowana na 11 września. Klub rozpocznie również zabawę dla kibiców polegającą na wyborze jedenastki 70-lecia Olimpii Elbląg. Kibice będą mieli okazję wybrać i uhonorować piłkarzy, którzy przed laty stanowili o sile Olimpii. W zabawę zaangażowały się także lokalne media.
Więcej na temat uroczystości podamy w późniejszym terminie.