Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

28 lipiec

Olimpia 2015/2016

Olimpia 2015/2016

W poniedziałek na stadionie przy Agrykoli piłkarze Olimpii trenowali przed zgromadzonymi kibicami. Fani żółto-biało-niebieskich wykorzystali czas na zebranie autografów i rozmowy z zawodnikami. Odbyła się też sesja zdjęciowa przed nowym sezonem. 

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się od wykonania zdjęć. Były fotografie grupowe i indywidualne. Piłkarze prezentowali też poszczególne boiskowe formacje. Już niebawem na łamach portEl.pl przedstawimy naszych zawodników, tak by fani poznali ich przed startem nowego sezonu.

Po wykonaniu zdjęć przyszedł czas na rozmowy z kibicami i przedstawicielami mediów. Wykorzystaliśmy chwilę i zadaliśmy Olimpijczykom kilka pytań. Wiele emocji budzi rywalizacja bramkarzy. Próbowaliśmy więc ustalić, który zawodnik stanie między słupkami w meczach ligowych. - Rywalizacja jest bardzo zacięta – mówił Kacper Tułowiecki. - Wiemy już na czym stoimy, bo jesteśmy po rozmowie z trenerem, ale nie mogę zdradzić tajemnicy. Do startu ligi pozostały dwa tygodnie i jeszcze coś może się zmienić. Jest nas czwórka, bo do treningów zostali włączeni młodzi zawodnicy. Rywalizacja jest na bardzo wysokim poziomie, a jeśli tak jest to tylko dla nas dobrze, bo możemy liczyć na rozwój piłkarski – zakończył bramkarz Olimpii.
Poprosiliśmy też o kilka słów Łukasza Pietronia. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w nowym sezonie kapitanem Olimpii będzie Dawid Kubowicz. - Doszło do zmiany kapitana drużyny, a ja oczywiście gratuluję Dawidowi, to on teraz będzie nami dowodził na boisku. Czujemy się bardzo mocni jako zespół, ale nie chcemy zapeszać i mówić za dużo. Będziemy się starali iść krok po kroku, skupiać się na każdym meczu. Rywalizacja wśród pomocników jest niesamowita, ale to tylko dobrze, bo każdy chce grać i daje z siebie co może na treningach – mówił Łukasz Pietroń.


Przy okazji niedzielnego meczu z rezerwami Lechii Gdańsk doszło do powrotu na boisko Antona Kołosowa, który blisko pół roku zmagał się z kontuzją. - Już nic mnie nie boli, a to najważniejsze – powiedział dzisiaj napastnik Olimpii. - Wczoraj byłem trochę zagubiony na boisku, ale to ta przerwa. Z czasem mam nadzieję, będzie dużo lepiej. Przygotowuję się jak mogę, by być w pełni formy na początek rozgrywek ligowych - zakończył piłkarz żółto-biało-niebieskich.
Po zdjęciach i rozmowach przyszedł czas na jednostkę treningową. Trener Adam Boros zaordynował swoim zawodnikom wiele ćwiczeń z piłkami. Już w najbliższą środę Olimpia rozegra kolejny mecz kontrolny, a jej rywalem będzie Sparta Brodnica. Sparing odbędzie się na stadionie przy Moniuszki. Początek o godz. 18.

Cały artykuł tutaj