Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

28 lipiec

Huragan zmienny jest

Huragan zmienny jest

Dotrzymywanie umów, zwłaszcza w sporcie jest rzeczą szalenie istotną. Ten kto tego nie robi naraża się na śmieszność. A właśnie do takiej sytuacji doszło wczoraj na linii Olimpia Elbląg – Huragan Morąg.

Żółto-biało-niebiescy w związku z obchodami 70-lecia istnienia klubu i chęcią rozegrania meczu pokazowego z ekstraklasowym rywalem, zgłosili się 25 czerwca do MKS Huragan Morąg z propozycją przełożenia meczu ligowego z kolejki zaplanowanej na 5/6 września. Olimpia zaproponowała termin 2 lub 9 września. Huragan Morąg przystał na tę propozycję i wyraził zgodę. Na potwierdzenie Sekretarz klubu z Morąga przesłał oficjalnego maila z potwierdzeniem.

Oznaczało to, że Olimpia Elbląg posiada wolny termin 5/6 września i mecz z Jagiellonią Białystok może się odbyć. Zarząd Olimpii zakontraktował spotkanie z drużyną Michała Probierza, na sobotę 5 września.

Ku wielkiemu zaskoczeniu wczoraj 27 lipca do Olimpii Elbląg dotarł mail z informacją, że Huragan Morąg wycofał się z wcześniejszych ustaleń i żąda rozegrania meczu 5 września. Prośby i rozmowy z Huraganem nic nie dały. Zarząd ZKS Olimpia zmuszony był zareagować. W poniedziałek 27 lipca w Olsztynie doszło do zebrania Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej gdzie postawiona została sprawa meczu Olimpia Elbląg – Huragan Morąg. Mediacje Prezesa WMZPN Tomasza Miętkiewicza przyniosły skutek. Zadecydowano, że jeśli kluby nie dojdą do porozumienia to mecz odbędzie się po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2015/2016 w sobotę 28 listopada o godzinie 12:00.

Zarząd ZKS Olimpia, po konsultacjach z trenerem pierwszej drużyny Adamem Borosem, rozważa jeszcze jedno rozwiązanie.
- Porozmawiamy jeszcze z Jagiellonią. Zaproponujemy rozegranie meczu pokazowego 6 września, a wtedy z Huraganem zagramy 5 tak jak zespół z Morąga sobie życzy. - powiedział Prezes Zarządu Olimpii Elbląg Paweł Guminiak. - Kontakt z klubem z Białegostoku mamy bardzo dobry więc sądzę, że jeśli ewentualna zmiana nie będzie kolidowała z planami trenera Jagiellonii Michała Probierza, powinno się udać. - dodał Prezes Olimpii.

O końcowych ustaleniach i decyzjach poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować klubowi MKS Huragan Morąg za wielką życzliwość, postępowanie zgodnie z zasadami fair play i umiejętności dotrzymywania słowa i umów.