Oficialna strona klubu sportowego Olimpia Elbląg

28 lipiec

Remonty na A8 - tak, ale nie teraz

Remonty na A8 - tak, ale nie teraz

Kolejny unieważniony miejski przetarg, skłonił Zarząd ZKS Olimpia do zabrania głosu w sprawie przebudowy płyty boiska. Stanowisko poniżej.

Poniższa korespondencja została wysłana do Prezydenta Miasta Elbląga:

Szanowny Pan Witold Wróblewski
Prezydent Elbląga

 

W związku z zaplanowanymi przez Miasto Elbląg na ten rok pracami (roboty w obrębie głównej płyty boiska) Zarząd Klubu Olimpia Elbląg zwraca się z prośbą do Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego, o wykonanie tych działań w późniejszym terminie lub przesunięcie tego zadania inwestycyjnego na kolejne lata.

Unieważnienia po raz drugi miejskiego przetargu na przebudowę boiska stadionu przy ul. Agrykola, skłoniło Zarząd Klubu Olimpia Elbląg do zajęcia stanowiska. Zarząd pragnie zwrócić uwagę, na to iż, działania których dotyczy przetarg nie są niezbędne i konieczne, które należy wykonać natychmiast. Nie mają one znaczącego wpływu, ani na przebieg meczu piłkarskiego, ani na komfort odbioru spotkania przez widzów. Dlatego też Zarząd Klubu Olimpia Elbląg, który docenia i jednocześnie dziękuje Panu Prezydentowi za zainteresowanie i ogrom pracy włożonej w rozwój Klubu Olimpia Elbląg, prosi o przełożenie planowanych prac na stadionie na późniejszy termin.

Prośbę swą motywujemy tym iż Klub Olimpia Elbląg już 8 sierpnia zaczyna arcyważny sezon piłkarski. Celem jest awans do II ligi. Mecze na stadionie przy Agrykola 8 są ważne dla pierwszej drużyny nie tylko ze względów sportowych, ale także mentalnych. Doping widzów i poczucie, że mecz rozgrywany jest w „domu”, na „naszym stadionie” to atut, który jest bardzo istotny dla każdej drużyny piłkarskiej na świecie. Kolejnym argumentem jest wyjątkowość tego sezonu. W tym roku wypadają obchody 70-lecia istnienia klubu Olimpia Elbląg. Klubu bardzo ważnego dla tysięcy mieszkańców Elbląga. Zarząd Klubu Olimpia Elbląg przygotował szereg atrakcji dla kibiców. W tym mecz pomiędzy Olimpią Elbląg, a trzecim zespołem (poprzedniego sezonu) Ekstraklasy – Jagiellonią Białystok. Brak możliwości, poprzez rozpoczęcie robót budowlanych na stadionie przy Agrykola 8, rozegrania tego spotkania w planowanej lokalizacji byłby ogromnym ciosem dla wszystkich, a przede wszystkim dla tysięcy elblążan – kibiców Olimpii.

W związku z powyższym pragniemy zasugerować, jeśli jest to możliwe, wstrzymanie się z wspominanymi pracami lub przesunięcie środków przeznaczonych na płytę boiska na inne cele, których przy Agrykola 8 nie brakuje.

Stwórzmy razem jak najlepsze warunki do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w mieście. W końcu to piłka nożna jest w Elblągu najpopularniejszą dyscypliną sportową, a Olimpia Elbląg drużyną z największą liczbą wiernych kibiców i sympatyków.

pismo strona 1

pismo strona 2